Vánoční koncerty v prostorách pražských památek se budou streamovat

Plánované koncerty v prostorách pražských památek se letos uskuteční bez diváků, pořadatelé je budou streamovat přes internet. Vyplývá to z informací pražského magistrátu i jednotlivých městských částí.
Kostelní slavnosti: Markéta Fassati (zdroj FB)

Cyklus vánočních koncertů s názvem Kostelní slavnosti v prostorách sakrálních staveb v Praze 1 připravila ve spolupráci s první městskou částí sopranistka Markéta Fassati. Online se v pondělí 21. prosince uskuteční koncert v kostele sv. Martina ve zdi, další jsou naplánované na 29. prosince a 3. ledna. Vybrané finanční příspěvky, které jsou dobrovolné, budou věnované kostelu, ve kterém se koncert odehraje.

Praha 3 zve ke sledování online přenosu koncertu komorního souboru Consortium Pragense Orchestra. Ten se bude konat v Betlémské kapli v sobotu 19. prosince v 17 hodin a zájemci ho mohou shlédnout na FB městské části. Vánoční program na dálku nabídne i Praha 9, a to spolu s Divadlem Gong. Akce budou k vidění na webu a FB divadla a na FB městské části. Zájemci se na uvedených kanálech mohou podívat na hudební produkci a na pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi. Rybí polévka se letos ve Vysočanech rozlévat nebude.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK si připravil Advent po síti. Z kostela sv. Šimona a Judy se na YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK bude přenášet kromě koncertů také třeba povídání s odborníky o Vánocích doplněné produkcí symfoniků.

Kvůli vládním opatřením vůči šíření nového koronaviru se omezilo také konání vánočních trhů. Nekonají se například vánoční trhy v Šabachově parku v Praze 6 nebo adventní trhy v Praze 3. Konání trhů letos kvůli covidu-19 zrušil i pražský magistrát.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments