Velké violové gala aneb Osm virtuózních viol

Vážení a milí příznivci festivalu Procházek uměním, vážení partneři, milí přátelé a kolegové.

Je pro mne radostí vás na prahu nového roku 2018 s přáním toho nejlepšího pozdravit a pozvat na slavnostní zahajovací koncert již VI. ročníku festivalu Procházky uměním.

Jubilejní V. ročník jsme společně uzavřeli v malebné Werichově vile, kde mezi mnohými přáními zaznělo i to zažít společně další umělecké večery, které díky své jedinečnosti již získali tradici, oblibu a také vás – stálé publikum.

Na zahájení VI. ročníku jsme zvolili nejen netradiční prostor – Barokní kaple Italského kulturního institutu, ale také, jak je na našem festivalu občas zvykem, netradiční dramaturgii. Hudební nástroj viola mne provází životem a vás festivalem. Abychom si mohli užít violy ještě více, pozvala jsem 7 kolegů, skvělých violistů, členů nejprestižnějších českých smyčcových kvartet, profesorů evropských hudebních institucí a členů významných hudebních těles. S mnohými jste se již na Procházkách setkali, mnozí festival navštíví poprvé a je mým potěšením, že tyto významné violové osobnosti přijaly mé pozvání. Pojí nás nejen profesionalita, láska ke stejnému nástroji, ale také přátelství a vzájemná úcta.

Společně jsme pro vás připravili program, který byl uložen porůznu v našich violových archivech a čekal na příležitost jej nastudovat a provést. Budete si moci vychutnat díla Albinoniho, Rolly, Telemanna, Bridgeho, Vranického, Leclaira a Jacoba.
Díla mistrů klasiky pro různé počty viol zazní jen pro vás v podání české violové elity – Vladimír Bukač, Karel Untermüller, Zbyněk Paďourek, Petr Holman, Pavel Ciprys, Vladimir Kroupa a Jiří Kabát.

Tento koncert s titulem „Velké violové gala aneb osm virtuózních viol“ se uskuteční 8. února 2018 od 19:00 v Barokní kapli Italského kulturního institutu, Šporkova 14, Praha 1, ve spolupráci s Italia Arte Fest / Music Academy a UmbriaMusicFest International a pod záštitou Italského kulturního institutu Praha.

Těším se na tento vzácný večer, své báječné kolegy a hlavně na vás!

Vaše Jitka Hosprová

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat