Velkolepý koncert slavné hollywoodské filmové hudby budou v Praze dirigovat legendární skladatelé

Největší summit hudebních skladatelů ve střední Evropě završí jedinečný koncert filmové hudby orchestru PKF — Prague Philharmonia s hollywoodskými skladateli. Skladby ze seriálu House of Cards nebo filmu Spider-Man 3 si mohou jejich fanoušci poslechnout již 26. dubna v Kongresovém centru v Praze. Cykly hudebních skladeb ze známých filmů budou dirigovat přímo jejich skladatelé, mezi nimiž je i držitel pěti cen EMMY Jeff Beal, majitelka Grammy Nan Schwartz či autor dvakrát nominovaný na cenu EMMY a Zlaté glóby Christopher Young.

Hollywood (zdroj PKF — Prague Philharmonia)
Hollywood (zdroj PKF — Prague Philharmonia)

Na programu koncertu jsou kromě seriálového hitu House of Cards a filmu Spider-Man 3 i melodie filmů Mimi šéf (The Boss Baby), Sněhová královna (The Snow Queen) nebo hudební skladby z filmů Šarlatán a Hastrman. Mezi hvězdnými hosty akce bude i Conrad Pope, orchestrátor filmů Hvězdné války, Hobit, Indiana Jones nebo Matrix, který se představí se skladbou Love z pohádky Mimi šéf, autor hudby k filmům Marley a já nebo Bořek stavitel Paul K. Joyce se skladbou The Snow Queen a dále Nathaniel Méchaly, Christian Henson, Chris Egan, Elia Cmiral a Antoni Komasa Lazarkiewicz se suitou z filmu Šarlatán. Českou a slovenskou scénu budou reprezentovat Peter Wajsar, Tomáš Živor, Zuzana Michlerová, Matúše Luhový, Dominik Svoboda a Jiří Hradil. „Je pro nás čest hrát na koncertě se světovými skladateli. Věřím, že to bude pro všechny fanoušky filmové hudby nezapomenutelný zážitek a stejně tak i pro náš orchestr, který se jako nejmodernější těleso klasické hudby v Česku nebojí nových kompozic,” komentuje ředitelka PKF — Prague Philharmonia Kateřina Kalistová.

Composers Summit Prague 2022 pořádaný Soundsgate je určený pro profesionály v audiovizi a hudební skladatele, se sérií workshopů, zajímavých přednášek, debat a lekcí, kterých se osobně zúčastní skladatelské hvězdy. Akce je ve svém žánru jednou z největších ve střední Evropě.

Třešničkou na dortu bude letos ve spolupráci Soundsgate se světově uznávaným orchestrem s bohatou tradicí PKF — Prague Philharmonia koncert s hollywoodskými skladateli. Byť se PKF profiluje jako orchestr klasické hudby, cizí jim nejsou ani jiné žánry, a to včetně filmové hudby. Důkazem toho, že souboru filmové melodie sluší, byl například koncert přímo v Mekce filmového umění, na festivalu v Karlových Varech v roce 2019, nebo spolupráce s Davidem Newmanem, jehož hudba byla nominovaná na Oscara.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments