Vídeň otevře kulturní zařízení

Ve středu 19. května se ve Vídni opět otevřou kulturní zařízení. Město bude i nadále rozšiřovat nabídku bezplatných kloktacích testů.
Vídeň (foto Stadt Wien)

Obyvatelé rakouského hlavního města se mohou těšit na druhou polovinu května, kdy se napříč Vídní opět otevřou stovky podniků. Rozhodnutí o uvolnění podle slov starosty Michaela Ludwiga odráží klesající incidenci a obsazenost nemocničních lůžek. „Situace ale zůstává i nadále vážná,“ vysvětlil Ludwig. „Svoboda, kterou získáváme zpátky, s sebou nese i zodpovědnost,“ doplnil zástupce starosty Christoph Wiederkehr. Znovuotevření restaurací, divadel, hotelů, koupališť a řady dalších zařízení budou proto i nadále provázet zpřísněná epidemická opatření, zejména časté PCR testy. Další pravidla, včetně případného omezení otevíracích hodin, závisí na rozhodnutí spolkové vlády. Radnice ale podle Ludwiga a Wiederkehra zatím žádné informace neobdržela.

Mezitím město opět navýší testovací kapacity. Už nyní se obyvatelé Vídně mohou bezplatně otestovat pomocí kloktacích PCR testů, které se vyzvedávají v lékárnách a odevzdávají například i v supermarketech či na čerpacích stanicích. V týdnu od 26. dubna i navzdory státnímu svátku vídeňské laboratoře vyhodnotily 202 143 těchto kloktacích testů. Na webovém rozhraní, které umožňuje ověření identity i při testování v domácnosti, se od přelomu března a dubna registrovalo přes 450 000 osob, vyhodnoceno bylo přes 1,36 milionu testů. Celkem si jich Vídeňané vyzvedli dokonce už 3,1 milionu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments