Vídeň otevře kulturní zařízení

Ve středu 19. května se ve Vídni opět otevřou kulturní zařízení. Město bude i nadále rozšiřovat nabídku bezplatných kloktacích testů.

Vídeň (foto Stadt Wien)

Obyvatelé rakouského hlavního města se mohou těšit na druhou polovinu května, kdy se napříč Vídní opět otevřou stovky podniků. Rozhodnutí o uvolnění podle slov starosty Michaela Ludwiga odráží klesající incidenci a obsazenost nemocničních lůžek. „Situace ale zůstává i nadále vážná,“ vysvětlil Ludwig. „Svoboda, kterou získáváme zpátky, s sebou nese i zodpovědnost,“ doplnil zástupce starosty Christoph Wiederkehr. Znovuotevření restaurací, divadel, hotelů, koupališť a řady dalších zařízení budou proto i nadále provázet zpřísněná epidemická opatření, zejména časté PCR testy. Další pravidla, včetně případného omezení otevíracích hodin, závisí na rozhodnutí spolkové vlády. Radnice ale podle Ludwiga a Wiederkehra zatím žádné informace neobdržela.

Mezitím město opět navýší testovací kapacity. Už nyní se obyvatelé Vídně mohou bezplatně otestovat pomocí kloktacích PCR testů, které se vyzvedávají v lékárnách a odevzdávají například i v supermarketech či na čerpacích stanicích. V týdnu od 26. dubna i navzdory státnímu svátku vídeňské laboratoře vyhodnotily 202 143 těchto kloktacích testů. Na webovém rozhraní, které umožňuje ověření identity i při testování v domácnosti, se od přelomu března a dubna registrovalo přes 450 000 osob, vyhodnoceno bylo přes 1,36 milionu testů. Celkem si jich Vídeňané vyzvedli dokonce už 3,1 milionu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments