(VIDEO) Simona Houda-Šaturová zve na letní koncert

Simona Houda-Šaturová zve na letní koncert Kouzelná opereta. Recitál s netypickým programem se koná 24. července 2020 na Zámku Štiřín.

Kouzelná opereta | Magic operetta
24. 7. 2020, Zámek Štiřín
Simona Houda-Šaturová – soprán | soprano
Lenka Navrátilová – klavír | piano

Program
RUGGERO LEONCAVALLO
(1857–1919)
Mattinata

SALVATORE CARDILLO (1874–1947)
Core ‘ngrato

ERNESTO DE CURTIS (1875–1937)
Torna a Surriento

PIETRO MASCAGNI (1863–1945)
Intermezzo
z opery Sedlák kavalír | from the opera Cavalleria rusticana
klavír sólo | piano solo

EMMERICH KÁLMÁN (1882–1953)
Heia, in den Bergen ist mein Heimatland (Sylva Varescu)
Čardášová princezna, 1. dějství | Die Csárdásfürstin, Act I

CARL ZELLER (1842–1898)
Als geblüht der Kirschenbaum (Kněžna | Kurfürstin Marie)
Ptáčník, 2. dějství | Der Vogelhändler, Act II

ROBERT SCHUMANN (1810–1856)
Träumerei
klavír sólo | piano solo

FRANZ LEHÁR (1870–1948)
Meine Lippen, sie küssen so heiß (Giuditta)
Giuditta, 4. dějství | Act IV

FRANZ LEHÁR
Es lebt’ eine Vilja (Hanna Glawari)
Veselá vdova, 2. dějství | Die lustige Witwe, Act II

JOHANN STRAUSS (1825–1899)
An der schönen blauen Donau
klavír sólo | piano solo

JOHANN STRAUSS
Klänge der Heimat (Rosalinde)
Netopýr, 2. dějství | Die Fledermaus, Act II

Simona Šaturová (foto Jan Houda)

Simona Houda-Šaturová
“Simona Šaturová, pocházející stejně jako Lucia Popp a Edita Gruberová z Bratislavy, není nic menšího než malý mozartovský zázrak. Zpívá Konstanzi s tak neotřesitelnými koloraturami, procítěnými piany a stylovou dokonalostí, že se až tají dech.” [Der neue Merker]

Simona Houda-Šaturová je velmi žádanou interpretkou mozartovských postav a repertoáru období italského belcanta a rovněž renomovanou koncertní pěvkyní. K vrcholům posledních sezon patří uvedení Mozartovy trilogie (Mozart – Da Ponte) v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, v níž zpívala Donnu Annu (Don Giovanni) a debutovala jako Hraběnka Almaviva (Figarova svatba), dále spolupráce s Mnichovskou filharmonii a Krzysztofem Urbanskim, s Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino a Jurajem Valčuhou, s Bostonskými symfoniky a Charlesem Dutoitem na Tanglewood Music Festivalu, s Mozarteumorchester a Riccardo Minasim na Salzburger Festspiele, koncertní turné s Bamberskými symfoniky a Jakubem Hrůšou nebo s Orchestre National de Paris a Jukka-Pekka Sarastem. Koncertní a operní produkce ji zavedly do Semperoper v Drážďanech, Theater an der Wien, Teatro Colón v Buenos Aires, Théâtre du Châtelet v Paříži, Opéra de Monte-Carlo, Frankfurtské opery, Athénské koncertní síně Megaron, newyorské Carnegie Hall, Konzerthausu a Musikvereinu ve Vídni, Tonhalle Zürich, Suntory Hall v Tokiu, Herkules-Saal v Mnichově, dále na festivaly v Salcburku, Edinburku nebo Lucernu, a ke spolupráci s dirigenty jako Christoph Eschenbach, Manfred Honeck, Fabio Luisi, Herbert Blomstedt, Ádám Fischer, Christopher Hogwood ad. Simona Houda-Šaturová je velmi oblíbeným hostem Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, Aalto Theater v Essenu a pražského Národního divadla.

Bohatá je také její diskografie. Nahrává pro Supraphon (Martinů, Dvořák, Míča), Sony BMG (Saint-Saëns), Orfeo (Haydn Arias – oceněno „Editor’s Choice“), Hänssler Classics (Haydn), Nibiru Publishers (Decade – Mozart, Mysliveček, a Rybova Stabat mater) ad. Nahrávky Hasseho Requiem & Miserere (Carus Verlag) a Mahlerovy Symfonie č. 2 s Christophem Eschenbachem a Philadelphia Orchestra (Ondine) získaly ocenění německých kritiků „Preis der deutschen Schallplatten Kritik“ a Supersonic Award.

Simona Houda-Šaturová absolvovala bratislavskou konzervatoř, pěvecké vzdělání dále prohlubovala na mistrovských kursech Ileany Cotrubas ve Vídni a u Margreet Honig v Amsterodamu. Je držitelkou Ceny Nadace Charlotty a Waltera Hamelových za vynikající pěvecké výkony (Lübeck 2007) a ceny Thálie za nejlepší operní výkon v roce 2001.

Lenka Navrátilová
Lenka Navrátilová vystudovala obory hra na klavír u Jaroslava Čermáka a hra na cembalo u Rudolfa Zelenky na konzervatoři v Teplicích a sbormistrovství chrámové hudby pod vedením Jiřího Koláře a Marka Štryncla na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je druhou sbormistryní Kühnova smíšeného sboru, profesorkou operní korepetice na Pražské konzervatoři a korepetitorkou Pražského filharmonického sboru. Jako zástupce sbormistra Pražského filharmonického sboru působila při koncertních zájezdech v Dohá, Berlíně a na operním festivalu v Sankt Gallen. Dlouhodobě spolupracuje se souborem Opery Národního divadla, Mezinárodním hudebním festivalem Pražské jaro, Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, Mezinárodním pěveckým centrem Antonína Dvořáka v Karlových Varech, jako cembalistka se soubory Camerata Nova a Opera Mozart. V průběhu své kariéry měla možnost spolupracovat s dirigenty světového věhlasu, jako jsou Claudio Abbado, sir George Solti, sir Charles Mackerras, sir Simon Rattle, Zubin Mehta, Christopher Hogwood, Fabio Luisi, Jiří Bělohlávek či Jiří Hrůša. Podílela se také na hudební přípravě inscenací včetně Dobře placené procházky v Národním divadle v Praze (režie Miloš a Petr Formanovi) a Lost Objects Michaela Gordona, Davida Langa a Julie Wolfe na Nové scéně.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments