Violoncellista Emil Rovner bude hostem prosincových koncertů v Pardubicích

Při prosincových abonentních koncertech v Komorní filharmonii Pardubice se po tři za sebou jdoucí večery představí jako host violoncellista Emil Rovner. Půjde o jeho vůbec první vystoupení s Komorní filharmonií Pardubice a při této příležitosti zazní v jeho provedení hned dvě díla.

Emil Rovner (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Emil Rovner (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

V české premiéře uvede Koncert pro violoncello a orchestr Jakobův sen od Barucha Berlinera. „Jakobův sen je přímo protkán prvky židovské lidové hudby, což u nás uslyšíte málokdy, a těšíme se na vyloženě strhující závěr této skladby, při kterém se bude moci zapojit i publikum. Bude to pro všechny jistě neobvyklý zážitek,“ prozradila koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

Druhou skladbou v podání Emila Rovnera, který působí jako profesor na drážďanské Hochschule für Musik Carl Maria von Weber, bude Concertino pro violoncello a orchestr Mieczyslawa Weinberga. V obou případech se jedná o díla autorů židovského původu, a i proto nad koncerty převzala záštitu velvyslankyně státu Izrael v České republice Její Excelence Anna Azari.

Pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka zazní ještě dvě další, skoro až pohádkově znějící kompozice. Jsou jimi Pohádka o krásné Meluzíně Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a suita z baletu Čarodějná láska Manuela de Fally.

Koncerty Jedinečné příběhy v hudbě se uskuteční v pondělí 12. prosince, v úterý 13. prosince a ve středu 14. prosince v Sukově síni Domu hudby vždy od 19:00 hodin a vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru v Machoňově pasáži v Pardubicích, prostřednictvím online webu Komorní filharmonie Pardubice či na večerní pokladně před koncertem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


2.5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments