Violoncello vytištěné na 3D tiskárně je blízkou budoucností

Na svět přichází unikátní produkt – MyCello, violoncello vytištěné na 3D tiskárně. Dřevěné smyčcové nástroje, jak je známe, jsou s námi již více než 400 let a jejich zvuk je nezaměnitelný. Výrobce produktu MyCello se však dřevěná violoncella nesnaží nahradit, ale přichází s revoluci, která kombinuje to nejlepší z klasického a elektrického cella.

MyCello (foto MyCello)
MyCello (foto MyCello)

MyCello je unikátní elektrické violoncello tištěné na 3D tiskárně se spoustou zajímavých funkcí. Nástroj lze snadno upravovat, opravovat i vylepšovat a díky jeho variabilitě ho uzpůsobit přímo na míru.

MyCello má široký rozsah zvuku. Jeho tichý akustický zvuk si užijete nejen doma, ale také s ním po připojení do reproduktorů můžete ohromit celou koncertní halu. Tělo cella je speciálně upraveno pro potřeby hudebníka tak, aby nepřekáželo a nerušilo ho při hře. Nástroj je velice lehký a snadno přenosný. S MyCellem si můžete vytvořit svůj nástroj snů – můžete si zvolit barvu, velikost, počet strun (dle zájmu je možné vyrobit mimo čtyřstrunného cella také pěti nebo šestistrunné).

MyCello (foto MyCello)
MyCello (foto MyCello)

„Hra na violoncello je mou vášní. Vždy jsem si přál mít možnost hrát doma dlouhé hodiny, aniž bych svou hrou vyrušoval sousedy či mou rodinu. Chtěl jsem tedy nástroj, který mi to umožní, a zároveň bude lehký, snadno přenosný a zároveň dostatečně zvučný. Velice rychle jsem zjistil, že na trhu žádný takový nástroj není dostupný. A tak jsem se rozhodl ho vytvořit – cello bez kompromisů. Mám to štěstí, že spolupracuji se skvělými a nadanými lidmi, kteří se ihned naplno do projektu zapojili se mnou, a také, že máme k dispozici 3D tiskárny pro testování a výrobu MyCella.“ dodává ke své vizi Ondřej Kratochvíl, člen týmu MyCello.

MyCello (foto MyCello)
MyCello (foto MyCello)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments