Vladivojna La Chia v novém tanečně-světelném představení Pod prahy

Středověké klenby sklepení Domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí tento týden znovu rozsvítí projekt Galerie hlavního města Prahy Light Underground. Představení, které propojí hudbu, světlo a pohyb, tentokrát připravuje skladatelka, textařka a zpěvačka Vladivojna La Chia, tanečnice a choreografka Nataša Novotná a světelná designérka Pavla Beranová. Jejich novou performance, která má název POD PRAHY, mohou diváci zhlédnout 29., 30. a 31. července, pokaždé od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin.

Vladivojna La Chia (zdroj Light Underground)

„Náš příběh je spředen z pohybu, hudby a světla. V prostoru, kam vnější svět vstupuje jen občas. Neznámý i povědomý. Stačí sestoupit pár schodů a provedeme vás místem, které stojí po staletí, ale v každé vteřině je jedinečné,“ popisují svou práci autorky.

Vladivojna La Chia pro tuto nevšední příležitost zkomponovala hudbu, k níž napsala i text a během představení bude zpívat živě. „Jsem ráda, že se Vladivojna La Chia, kterou mimochodem s tanečnicí Natašou Novotnou seznámil režisér Jan Hřebejk, třetího projektu tanečně-světelné série Light Underground s názvem Pod prahy účastní,“ říká kurátorka Sandra Baborovská. „Během představení, na němž Nataša Novotná a Vladivojna La Chia pracují společně se světelnou designérkou Pavlou Beranovou, se divák dostane do ‚jiného‘ světa, do světa za naší běžnou realitou… do sklepení středověkého Domu U Kamenného zvonu, kde se údajně narodil Karel IV.“

Komorní taneční představení zaměřená na světlo a pohyb, v rámci nichž se postupně představují čtyři skupiny umělců – tanečníci, light designéři a hudebníci, probíhají v pravidelném rytmu již od poloviny července. Jsou součástí programu Umění pro město, který v roce 2020 nově zahrnuje i realizace dočasných intervencí a projektů v pražském veřejném prostoru.

Pod Prahy (zdroj Light Underground)

Pod Prahy

Choreografie a tanec: Nataša Novotná
Světelný design: Pavla Beranová
Hudba: Vladivojna La Chia

29., 30. a 31. července 2020 od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin
Galerie hlavního města Prahy
Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské nám. 13, Praha 1

Kurátorka: Sandra Baborovská
Projekt vznikl jako součást programu Umění pro město

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments