Všechno nejlepší, Plácido!

Legendární tenorista Plácido Domingo završí právě dnes sedmdesátý rok svého života. S vitalitou sobě vlastní Domingo oznámil, že své kulatiny chce oslavit na jevišti, přičemž toto rozhodnutí uskutečňuje již od 13. ledna sérií představení Gluckovy Ifigenie v Tauridě v madridském Teatro Real, tedy v rodném Španělsku.

Jako vyvrcholení se plánuje na tento pátek gala koncert, kde zazpívá i řada světoznámých umělců. Celá akce je překvapením, tudíž jediné, co je veřejnosti alespoň z oficiálních zdrojů známo, je krom oslavence Dominga jméno dirigenta Jamese Conlona, který povede orchestr.


Ještě před rokem se tento nejslavnější představitel Verdiho Otella nechal slyšet, že nepředpokládá, že by zpíval na své příští oslavě narozenin. „Nechci jít dál, než bych měl. Nepřeji si, abych ještě v sedmdesáti letech stále zpíval operu.“ Rok se s rokem sešel a Maestro nejenže stále zpívá, ale dokonce oznámil, že možnost věnovat se opeře ještě pár let a také oslavit narozeniny v Madridu se svými blízkými je pro něj ten největší dárek.


Je přímo neuvěřitelné, jakou energií Král tenorů – jak je Domingo často zván – překypuje. Po úspěšně překonané rakovině tlustého střeva se právě dnes sedmdesátiletý Domingo vesele vrhá pokořit moře barytonových rolí a podle všeho si ke svým již sto třiceti ztvárněným operním postavám plánuje ještě nějakou tu stovku dalších připsat.

 

 

G.Donizetti: Lucia di Lammermoor (Normano – 1960 Monterrey)

Ch.W.Gluck: Ipigenie et Tauride (Orestes – Madrid 2011)
„If I rest, I rust!“ (Když odpočívám, rezivím), hlásí světoznámý zpěvák, dirigent, ředitel dvou operních domů a zakladatel soutěže Operalia, který má za sebou 3400 představení a také dirigování 450 hudebních produkcí. Myslím, že veškeré podobné obavy ze „zrezivění“ jsou pro tuto chvíli naprosto zbytečné. S takovou vervou a hlasem si zřejmě Domingo ještě nějaký ten pátek neodpočine, a proto všechno nejlepší ke kulatým narozeninám a hodně zdaru do budoucna, Plácido!
0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments