Začínají Olomoucké barokní slavnosti

  1. 1
  2. 2

No a na listopad a prosinec máme připraveno několik krásných produkcí v rámci našich festivalů Baroko a Opera Schrattenbach, na jejichž realizaci zajišťujeme v této chvíli dostatečné finanční krytí, abychom je mohli všechny důstojně zajistit. Chystáme například světovou premiéru opery Bedřicha Léviho Babinožky Dědoručka, dále ukázky z operní a písňové tvorby Emila Viklického v podání Ensemble Damian, scénické provedení třetí části představení Oresteia – Laskavé bohyně s hudbou Víta Zouhara ve spolupráci s  Městským divadlem Zlín v režii Jana Antonína Pitínského. A na co se samozřejmě nejvíc těším, to je  nastudování opery Endymio, kde budou mužské i ženské role zpívat výhradně kontratenoři – Steve Wächter, Stefan Kunath a Carl Thiemt z Německa, Piotr Olech z Polska a náš Jan Mikušek. Samozřejmě nám byla inspirací například Artaserse od Leonarda Vinciho, v produkci z roku 2012 v Nancy nebo Tři sestry od Pétera Eötvöse z roku 1998.

Kateřino, známe se opravdu pěknou řádku let, takže vím, jak zarputile dokážeš jít za splněním svých uměleckých snů. Také vím o tvé velké slabosti pro kontratenorový obor, takže prozraď, o čem sníš po realizaci loňského vynikajícího koncertu pěti kontratenorů Ritorni v Olomouci?

Nevím, jestli jde zrovna o plnění snů, jak říkáš. Ráda se produkčně podílím na čemkoli, co je zajímavé a o čem jsem přesvědčená, že to má smysl a že výsledný tvar bude vynikající. Moji vášeň pro kontratenory znáš, projekty s nimi jsou moje nejmilovanější. Je to fascinující hlasový obor, vzácný, výjimečný… Kromě produkční přípravy našich festivalů pracuju samozřejmě souběžně i na jiných projektech, například s Emilem Viklickým připravujeme koncert s Moravskou filharmonií u příležitosti jeho životního jubilea, přemlouvám vynikajícího německého tenoristu Maxmiliana Kienera (Oebalus v Mozartově opeře Apollo et Hyacinthus , Salzburg 2006), aby si našel den volna ve svém nabitém programu a vystoupil společně s Jaroslavem Tůmou v rámci festivalu Baroko,  připravuju koncert mužského pěveckého sboru z italského Arca, koncert stočlenného evropského orchestru lékařů a další projekty. No a kromě toho živím jako překladatelka nizozemštiny nejen sebe, ale hlavně mé dva úžasné syny!

Děkuji za rozhovor a k dnešnímu zahájení Olomouckých barokních slavnostní přeji Zlomte vaz!

www.olomouc.eu/baroknislavnosti 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat