Zahájení festivalu Jablonecké tóny museli přesunout pod střechu

Zahájení hudebního festivalu Jablonecké tóny museli dnes v Jablonci nad Nisou kvůli intenzivnímu dešti přesunout pod střechu. Odpolední program Klavír pod širým nebem se přesunul do Obchodního centra Central, večerní zahajovací koncert souboru Prague Cello Quartet se místo ve venkovním amfiteátru odehraje ve velkém sále Eurocentra. Řekla to mluvčí magistrátu Jana Hajná. "Mokrá varianta" je podle ní připravena pro většinu venkovních představení festivalu.
Prague Cello Quartet (zdroj PCQ)

Pro hlavní zahajovací koncert se organizátorům podařilo získat Prague Cello Quartet, který tvoří absolventi pražské HAMU. Jedinečný český soubor čtyř violoncellistů si připravil koncertní show složenou nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale také z populárních filmových melodií nebo jazzových, popových či rockových hitů. „I když by to bylo venku hezčí, tak při současném počasí to není možné, ve vysoké vlhkosti by si zničili nástroje,“ řekla Hajná.

V Jablonci stejně jako v celém Libereckém kraji prší od pondělního večera. Podle informací ze srážkoměrných stanic Povodí Labe spadlo v Jizerských horách za posledních 24 hodin kolem 50 milimetrů srážek, což je v přepočtu 50 litrů na metr čtvereční. Na Černé Nise v Rudolfově naměřili dokonce 87 milimetrů. Hladiny řek sice stoupají, hlavní toky se ale většinou drží v normálu. Těsně pod hranicí pro první povodňový stupeň byla v poledne Jeřice v Mníšku na Liberecku.

Hudební festival Jablonecké tóny navazuje na projekty Město plné tónů a Rok české hudby a do září v podhorském městě nabídne publiku přes 40 koncertů a představení. Na festivalu vystoupí i český folkový hudebník Jaroslav Hutka, jablonecká rodačka Marta Kloučková nebo americká bluegrassová skupina Rapidgrass. V pátek jsou v plánu koncerty a vystoupení žáků jablonecké Základní umělecké školy před radnicí. I pro ně je podle Hajné v případě potřeby připravena „mokrá varianta“.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat