Zaměstnanci společnosti Spotify mohou nyní pracovat doma, v kanceláři nebo v přírodě

Společnost Spotify, která provozuje největší světovou služby pro streamování hudby, dnes oznámila, že její zaměstnanci mohou v budoucnu pracovat odkudkoli. Mohou si vybrat, zda to bude domova či z kanceláře, a případně i geografické místo. Rozhodnutí vychází z předpokladu, že práce je vázaná na činnost, a nikoli na docházku do kanceláře, uvedla švédská společnost. Efektivita se podle ní neměří počtem hodin strávených v kanceláři. Svobodou výběru hodlá Spotify mimo jiné umocnit výkonnost a zlepšit rovnováhu mezi prací a osobním životem.
Témata:SEZ Spotify

Spotify (zdroj FB)

U řady společností se práce přemísťuje do systémů založených na cloudové technologii a pracovní porady se pořádají online. Lidé si zvykají na práci z domova, neboť proočkování populace proti covidu-19 může zabrat déle než půl letošního roku.

Spotify drží krok s jinými technologickými společnostmi, jež mají v plánu zachovat i v budoucnosti některé nové přístupy k práci, které si vynutila pandemie. Například americký výrobce podnikového softwaru Salesforce.com anebo společnost Twitter, jež provozuje stejnojmennou sociální síť, už přešly k částečné či trvalé práci z domova.

Společnost Spotify ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila tržby o 17 procent na 2,17 miliardy dolarů (46 miliard Kč). Počet předplatitelů prémiové služby, která této švédské společnosti generuje většinu tržeb, v posledním kvartálu vzrostl meziročně o 24 procent a přesáhl 155 milionů. Poptávka po streamování hudby se za pandemie zvýšila.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments