Zemlinského kvarteto v sérii 4plus s flétnistou Kasparem Zehnderem

Zemlinského kvarteto uvádí další večer ze série koncertů komorní hudby s názvem 4plus. Třetí z řady pěti koncertů se uskuteční ve Velkém sále pražské Městské knihovny ve středu 14. září v 19:30 hodin. Na pódiu se společně se Zemlinskými představí vzácný host – vynikající flétnista Kaspar Zehnder.
Kaspar Zehnder (zdroj Musikfestival Bern)
Kaspar Zehnder (zdroj Musikfestival Bern)

Švýcarský flétnista a dirigent Kaspar Zehnder je u nás v Čechách velmi známý – v roce 2005 převzal na tři roky po Jiřím Bělohlávkovi Pražskou komorní filharmonii a v současné době je mimo jiné šéfdirigentem Filharmonie Hradec Králové.

„Ve středu s námi Kaspar Zehnder přednese obtížný, avšak nádherný flétnový kvintet Antonína Rejchy. Na společný koncert se všichni moc těšíme,“ říká Petr Holman, violista Zemlinského kvarteta, jenž sérii 4plus organizuje. „Večer též nabídne nejrozsáhlejší a nejvýznamnější kvartet Alexandera Zemlinského, rakouského skladatele, jehož jméno nosí naše kvarteto v názvu a jehož 80. výročí úmrtí letošní série připomíná – smyčcový kvartet č. 2 z roku 1915, tedy z období, které Zemlinsky trávil v Praze jakožto ředitel Německého divadla,“ vysvětluje Holman. Tento monumentální jednovětý, téměř čtyřicet minut trvající kvartet se řadí na přelom romantického a postromantického skladatelova období a patří k vrcholům Zemlinského komorní tvorby. Celý koncert bude uveden Šesti bagatelami op. 9 představitele druhé vídeňské školy Antona Weberna.

Po skončení koncertu zve Zemlinského kvarteto posluchače na sklenku vína.

Zemlinského kvarteto (foto Christian Palm)
Zemlinského kvarteto (foto Christian Palm)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments