Zemřel Burt Bacharach, autor filmového hitu Raindrops Keep Fallin’ on my Head

Ve věku 94 let zemřel americký skladatel a pianista Burt Bacharach, který psal hity pro Arethu Franklinovou nebo Toma Jonese. Mezi jeho nejznámější skladby patří I Say a Little Prayer nebo Raindrops Keep Fallin' on my Head z oscarového filmu Butch Cassidy a Sundance Kid.
Burt Bacharach (zdroj Burt Bacharach)
Burt Bacharach (zdroj Burt Bacharach)

Burt Bacharach se jako dítě s rodiči přestěhoval do New Yorku, kde jako teenager nasával hudbu v klubech, kam chodil s falešným průkazem. Později studoval hudbu na několika školách v Kanadě i Spojených státech, mezi jeho učitele patřil francouzský židovský uprchlík před nacismem Darius Milhaud či český skladatel Bohuslav Martinů.

Během své dlouhé kariéry spolupracoval především s textařem Halem Davidem, mezi zpěváky byla jeho oblíbenkyní Dionne Warwicková, která v roce 1964 zpracovala jeho píseň Walk On By. Pro Toma Jonese napsal hit What’s New, Pussycat?, spolupracoval také s Dusty Springfield nebo The Carpenters. Aktivní zůstával i ve vysokém věku, když jako osmdesátník vystoupil na festivalu Glastonbury a podílel na soundtracku k filmu Po.

Kromě tří cen americké filmové akademie měl Bacharach na kontě také řadu dalších trofejí včetně osmi ocenění Grammy. Zemřel 8. února 2023 přirozenou smrtí ve svém domě v Los Angeles.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments