Zuzana Lapčíková slaví padesátiny

Folklorní zpěvačka, cimbalistka, skladatelka a scenáristka Zuzana Lapčíková, která 16. března oslaví padesáté narozeniny, je známá svými hudebními výlety do jiných žánrových oblastí. Na poli experimentálního folku se pokouší například o různé fúze moravského folkloru se směry populární hudby.

Zuzana Lapčíková (zdroj commons.wikimedia.org / Ben Skála)

Zuzana Lapčíková, proslulá čistým a znělým hlasem, tvoří také projekty pro divadla, například ve Zlíně či v Brně. Její pestrá diskografie čítá přes dvacítku nosičů.

Rodačka ze Zlína (1968) studovala hru na cimbál na konzervatoři v Brně. Vzdělání si poté rozšířila i o etnologii a hudební vědu na Masarykově univerzitě. Zuzana Lapčíková spolupracovala s Brněnským souborem lidových nástrojů, se Státní filharmonií Brno, se souborem Včelaran, s jazzovým klavíristou Emilem Viklickým a Jiřím Pavlicou (v rámci volného seskupení Ad lib Moravia), s hudebním skladatelem Milošem Štědroněm nebo se zpěvačkou Idou Kelarovou.

Zuzana Lapčíková, která je sběratelkou moravských lidových písní, v minulosti koketovala i s politikou. Jako nestraník několikrát neúspěšně kandidovala do zastupitelstva Zlínského kraje, do Sněmovny i do Senátu. Jejím manželem je někdejší náměstek ministra kultury Jiřího Bessera Radek Zdráhal.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na