Zvídavé otázky dětí: Může jíst zpěvák zmrzlinu?

Může se zpěvák na pódiu zamilovat? Lze se v opeře i zasmát? Věděli jste, že i kočky umí zpívat? A jak to je se zpěváky a zmrzlinou? To a mnoho dalšího se dozví všechny zvídavé děti a jejich rodiče, prarodiče, tety či strýcové na rodinném open air koncertě Opera letí.
Opera letí 2021 (zdroj Štátna filharmónia Košice)
Opera letí 2021 (zdroj Štátna filharmónia Košice)

Autor projektu Gabriel Rovňák ml. představí ve spolupráci se Státní filharmonií Košice a sólisty zákulisí operního domu se všemi tajemstvími. Akce se koná ve sváteční den 5. července od 17:00 hodin pod širým nebem v košických Kasárnách/Kulturparku. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve stejném termínu v Domě umění.

Koncert je vhodný pro každého, kdo se nestydí pokládat všetečné otázky: Dokáže hudba způsobit husí kůži? Umí vytvořit z úplně obyčejného příběhu nezapomenutelný zážitek? Musí být árie dlouhé a nudné? A existuje vůbec zábavná opera? Odpovědi na rozmanité otázky zjistí diváci na vlastní kůži. Kromě hudebního zážitku se také dozví, na které slovenské operní zpěváky se jezdí dívat jejich fanoušci z celého světa, ale i to, do kterého divadla budou čekat na vstupenku i deset let…

“Na opeře je fascinující, že v sobě integruje téměř všechny druhy umění. Najdete v ní hudbu, tanec, literární umění přetavené do libreta, ale i výtvarné umění v podobě scénografie či kostýmů. Takto komplexní umělecké dílo jinde nenajdete,” zve autor projektu Gabriel Rovňák ml.

Na pódiu se v doprovodu SFK představí operní sólisté – sopranistka Tatiana Hajzušová, tenorista Martin Gyimesi a tři sólisté Bratislavského chlapeckého sboru, jejichž přípravě se věnovala sbormistryně Magdaléna Rovňáková. Návštěvníci prožijí příběh opery od jejího vzniku až po současnost, seznámí se s jejími nejvýznamnějšími představiteli – Verdim, Mozartem, Puccinim, Bizetem či Monteverdim – a stanou se součástí velkého hudebního vyprávění.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments