Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Wagnerova pravnučka je po záchraně z řeky v kómatu
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seOperaZe světa

Wagnerova pravnučka je po záchraně z řeky v kómatu

Eva Wagner-Pasquierová (76) byla minulou neděli (29. srpna 2021) vytažena z řeky Isar bez známek života a resuscitována lékařem záchranné služby, poté, co svědci oznámili na tísňovou linku, že zahlédli v řece ženu, kterou unášel proud.

redakce
Publikováno 05/09/2021
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:
Eva Wagner-Pasquier (zdroj Debut)
Eva Wagner-Pasquier (zdroj Debut)

Pravnučka Richarda Wagnera byla převezena do nemocnice a podle posledních zpráv je v kómatu. Eva Wagner-Pasquierová nedaleko řeky bydlela a chodila k ní často na procházky. Její zdravotní stav nebyl dobrý a podstoupila několik očních operací. Právě vzhledem k jejímu špatnému zraku se spekuluje, že mohla na procházce zakopnout.

Mnichovská policie potvrdila záchranu jedné osoby, případ vyšetřuje kriminální oddělení – v současné době nic nenasvědčuje tomu, že šlo o „úmyslný čin“. Policie tak zjišťuje, zda šlo o nehodu, nebo o pokus o sebevraždu. Pár dní před nehodou byla Eva Wagner-Pasquierová viděna v Mnichově se svým synem a v dobré náladě.

Spolu se svou nevlastní sestrou Katharinou Wagnerovou byla vletech 2008–2015 uměleckou ředitelkou Bayreuthských slavností. Jako dcera dlouholetého ředitele festivalu Wolfganga Wagnera byla zpočátku pravou rukou svého otce a podílela se na přípravách 100. výročí festivalu. K neshodám v rodině začalo docházet poté, co se její rodiče rozvedli. Wolfgang Wagner si vzal svou spolupracovnici Gudrun Mackovou, která byla jen o rok starší než Eva. Se svou o 33 let mladší nevlastní sestrou Katharinou se setkala až po mnoha letech, kdy se obě ucházely o post ředitelky festivalu. Eva Wagnerová opustila Bayreuth, provdala se za Francouze Yvese Pasquiera a v roce 1982 se jí narodil syn Antoine. Nadále se věnovala opeře – pracovala jako expertka na operní adaptace v Královské opeře Covent Garden v Londýně, v pařížské opeře Bastille a festivalu v Aix-en-Provence.  

Po smrti Gudrun Mackové se otec a dcera opět sblížili a v roce 2008 jej spolu se svou nevlastní sestrou Katharinou nahradily. Než v roce 2015 z vedení odešla, zdála se situace značně vyhrocená – Kirill Petrenko dokonce vydal prohlášení, že uvažuje kvůli prudkým turbulencím o zrušení dirigování „Prstenu“. Eva Wagner-Pasquierová se k umění neobrátila zády ani po svém odchodu z vedení festivalu a v roce 2019 představila v Mnichově, kde žije, festival klasické hudby Stars and Rising Stars.

TémataEva Wagner-PasquierSEZ
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Yo-Yo Ma a Guy Borg (zdroj Struny podzimu) Yo-Yo Ma připlul na své vystoupení lodí
Další článek Svatováclavský hudební festival (zdroj Svatováclavský hudební festival) Svatováclavský hudební festival byl zahájen duchovním zážitkem v kostele
3 2 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up