Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Festival Nová slovenská hudba začne příští týden
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seHudbaPR ZprávySoudobá HudbaZe světa

Festival Nová slovenská hudba začne příští týden

Přehlídka současné vážné hudby se letos uskuteční již po jednatřicáté, a to od 2. do 8. listopadu 2021 v Bratislavě. Hlavním organizátorem festivalu je Společnost hudebních skladatelů. Během 31. ročníku festivalu se uskuteční devět koncertů, na kterých zazní čtyřicet šest původních skladeb čtyřiceti slovenských autorů. Mnohé z nich budou uvedeny ve světové nebo slovenské premiéře.

PRMartina Tolstova
Publikováno 27/10/2021
sdílejte:
3 minut čtení
sdílejte:
Marián Lejava (zdroj MELOS-ETHOS International Festival of Contemporary Music)
Marián Lejava (zdroj MELOS-ETHOS International Festival of Contemporary Music)

Festival Nová slovenská hudba je také přehlídkou slovenských interpretů, komorních souborů a symfonických těles. Po Zahajovacím koncertu festivalu 2. listopadu 2021, na kterém od 19:00 hodin vystoupí smyčcový Spectrum Quartet, následuje několik komorních odpolední a večerů. 3. listopadu 2021 od 19:00 hodin si budou moci diváci vychutnat koncert rezidenčních sólistů Slovenského rozhlasu (Albín Blaho –klarinet, Juraj Tomka – housle, Andrej Gál – violoncello, Zuzana Manera Biščáková – klavír).

4. listopadu v 19:00 hodin potěší diváky smyčcový Mucha Quartet. Slovenský komorní orchestr s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem 7. listopadu 2021 v 16:00 hodin předvede divákům skladby sestavené z děl a věnované památce zesnulých slovenských skladatelů – Ladislava Kupkoviče, Jozefa Podprockého, Jána Valacha, Romana Bergera, Juraje Hatříka a Milana Nováka. Komorní nabídku doplní 8. listopadu v 19:00 hodin koncert EnsembleSpectrum, komorního souboru specializujícího se na interpretaci hudby 20. a 21. století.

5. listopadu 2021 od 19:00 se uskuteční koncert Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu pod vedením Mariána Lejavy. 6 listopadu 2021 od 19:00 hodin vystoupí společně Slovenská filharmonie a Slovenský filharmonický sbor (sbormistr Jozef Chabroň, dirigent Szymon Bywalec). Koncert a-cappella pěveckého sboru Technik se sbormistryní Petrou Torkošovou se bude konat 7. listopadu 2021 v 19:00 hodin.

V pondělí 8. listopadu 2021 v 16:00 hodin se uskuteční Koncert vítězů 12. ročníku Rajeckého hudebního jara, který je zaměřen na soutěžní interpretaci a tvorbu původních slovenských skladeb pro děti a mládež. Na koncertě vystoupí žáci mnoha slovenských základních škol, kteří přednesou skladby Ivana Buffy, Petra Javorky, Marka Pastírka, Mariána Zavarského, Marka Piačka, Martiny Kachlové, Jany Kmitové, Viliama Gräffingera, Ľuboše Kubizna a Petra Machajdíka. Sólisty 31. ročníku festivalu budou přední slovenští interpreti – klavíristé Ladislav Fančovič, Ivan Buffa, Diana Buffa, houslista Milan Paľa, varhaník Marek Štrbák, sopranistka Eva Šušková, barytonista Tomáš Šelc a kytarista Ondrej Veselý. Koncerty se uskuteční ve Slovenském rozhlase – v Malém a Velkém koncertním studiu, ve Slovenské filharmonii – v Koncertní síni a Malém sále Slovenské filharmonie a na Akademii múzických umění v koncertní síni Dvorana.

TémataAlbín BlahoAndrej GálEnsembleSpectrumEwald DanelJuraj TomkaMarián LejavaMucha QuartetNová slovenská hudbaSEZSlovenský filharmonický zborSlovenský komorný orchesterSlovenský rozhlasSpectrum QuartetSymfonický orchester Slovenského rozhlasuTechnikZuzana Manera Biščáková
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Dagmar Pecková (zdroj Národní divadlo, foto Zdeněk Sokol) Dagmar Pecková vystoupí v nové premiéře ve Státní opeře
Další článek Milan Pospíšil (zdroj foto archiv Ústavu pro českou literaturu AV ČR) Milan Pospíšil: Vůči Bedřichu Smetanovi máme velký dluh
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up