Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Ostrava poprvé uvede operu Julius Caesar v Egyptě, titulní roli ztvární Andreas Scholl
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seOpera

Ostrava poprvé uvede operu Julius Caesar v Egyptě, titulní roli ztvární Andreas Scholl

Národní divadlo moravskoslezské uvede poprvé ve své historii slavnou barokní operu Julius Caesar v Egyptě Georga Friedricha Händela. Inscenace vzniká v koprodukci s Hudebním festivalem Znojmo a za účasti souboru Czech Ensemble Baroque pod vedením dirigenta Romana Válka. Titulní roli ztvární jeden z nejvýznamnějších kontratenoristů současnosti Andreas Scholl.

redakce
Publikováno 22/05/2025
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:
Andreas Scholl (zdroj BR Klassik)
Andreas Scholl (zdroj BR Klassik)

Jde o vůbec první barokní operu v repertoáru Národního divadla moravskoslezského v autentické hudební intepretaci na historické nástroje. Czech Ensemble Baroque, specializující se na historicky poučenou interpretaci hudby baroka a klasicismu, patří k předním evropským ansámblům tohoto zaměření. Hudební nastudování připravil Roman Válek, režie se ujal ředitel divadla Jiří Nekvasil.

Obsazení inscenace zahrnuje mimořádné mezinárodní pěvecké osobnosti. V titulní roli se představí jeden z nejvýznamnějších kontratenoristů současnosti Andreas Scholl, který v Ostravě vystoupí vůbec poprvé. Dále účinkují kontratenor Valer Sabadus jako Sextus Pompeius, kontratenor Franko Klisović jako Ptolemaios, sopranistka Doubravka Novotná jako Kleopatra, altistka Monika Jägerová jako Kornélie a barytonista Michal Marhold jako Achillas.

Opera Giulio Cesare in Egitto měla premiéru v roce 1724 v londýnském King’s Theatre a patří k nejčastěji uváděným barokním operám. Libreto napsal Nicola Francesco Haym podle předlohy Giacoma Francesca Bussaniho. Příběh zasazený do Egypta v období římské občanské války kombinuje politické intriky s milostnou linií mezi Juliem Caesarem a Kleopatrou.

Ostravské uvedení této výjimečné inscenace je omezeno na pět představení. Premiéra se uskuteční 19. června 2025 v Divadle Antonína Dvořáka, reprízy následují 21., 22., 25. a 26. června. Následně se inscenace stane součástí programu Hudebního festivalu Znojmo, kde bude uvedena 10., 12. a 13. července 2025.

TémataCzech Ensemble BaroqueHudební festival ZnojmoNárodní divadlo moravskoslezskéSEZ
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Ivana Kalina Tabak (zdroj Moravská filharmonie Olomouc) Nová sezona Moravské filharmonie byla tvořena pod tlakem, připustila dramaturgyně Ivana Kalina Tabak
Další článek Pražské jaro: Jaap van Zweden, 20. května 2025, Obecní dům, Praha (zdroj Pražské jaro, foto Václav Hodina) Děsivá precizní mechanika amerického kolosu. Chicago Symphony Orchestra předvedl Mahlera očištěného od sentimentu
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up