Magdalena Kožená dnes na Pražském jaru nevystoupí

redakce
1 minut čtení
Magdalena Kožená (foto David Port)

Z důvodu nemoci dnes 14. května 2026 nevystoupí na festivalu Pražské jaro mezzosopranistka Magdalena Kožená se Symfonickým orchestrem Bavorského rozhlasu pod vedením sira Simona Rattla.

Ředitel Pražského jara Robert Hanč vyjádřil nad situací lítost a uvedl, že Magdalena Kožená na festivalu bohužel nezazpívá, přičemž jí jménem přeje brzké uzdravení.

Magdalena Kožená ve svém vzkazu připomněla, že provedení skladby Where are You? Ondřeje Adámka v české premiéře na Pražském jaru bylo jejím i Simonovým dlouhodobým přáním a s festivalem chtějí usilovat o jeho realizaci v budoucnu.

Místo původně plánované skladby zazní v podání Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu a sira Simona Rattla Předehra a Isoldina smrt z lásky z opery Tristan a Isolda Richarda Wagnera.

Sdílet článek
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře