Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení V Olomouci začal Podzimní festival duchovní hudby
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Zprávy

V Olomouci začal Podzimní festival duchovní hudby

ČTKredakce
Publikováno 21/09/2014
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:

V neděli 21. září začal v Olomouci dvacátý první ročník Podzimního festivalu duchovní hudby. Na úvodní koncert v chrámu svatého Michala navážou další čtyři konané vždy v jiném kostele. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení špičkových domácích i evropských hudebníků, řekla ředitelka festivalu Dobromila Hamplová. Akce každoročně přiláká kolem dvou tisíc návštěvníků. „Čeká je přehlídka děl, která byla skládána pro chrámový prostor. Snažíme se ukázat naše krásné město sepětím hudby s památkami a každý rok zařazovat i díla, která ještě v Olomouci nezazněla,“ uvedla Hamplová. Letos se poprvé bude hrát v kostele svaté Kateřiny, další koncerty se uskuteční v kostele Zvěstování Páně, v Klášterním Hradisku a v chrámu svatého Mořice.

Dramaturgie letošního ročníku se soustředila na českou hudbu. Odkazuje přitom na to, že letošek byl vyhlášen Rokem české hudby. Úvodní koncert v chrámu svatého Michala byl věnován Antonínu Dvořákovi, během přehlídky zazní i skladby Bohuslava Martinů. Opomíjet však festival nebude ani světovou produkci. Na programu jsou díla Wolfganga Amadea Mozarta, Petra Iljiče Čajkovského i renesančního skladatele Gregoria Allegriho.

Ani mezi interprety nechybí velká jména. „Hudební atrakcí budou například sólisté Bolšoj těatru z Moskvy, ukrajinský basista Taras Štonda a ruská pěvkyně Veronika Džioevová,“ uvedla Hamplová. Na přehlídku dorazí i host letošního Pražského jara, komorní sbor Martinů Voices. Lidé uslyší i Dechový soubor PhilHarmonia Octet, Severočeskou filharmonii Teplice, sopranistku Máriu Kobielskou, barytonistu Romana Janála či Filharmonii Hradec Králové.

Podzimní festival duchovní hudby vznikl v roce 1994. Záštitu nad ním převzal olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Foto Tomáš Kelar

TémataPodzimní festival duchovní hudby OlomoucRok české hudby
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek V Brně začne Janáčkova soutěž, tentokrát zazní flétny a klarinety
Další článek Týden s hudbou (73)
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up