Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Ta, která se nikdy nenaučila zpívat, se objeví na plátnech kin. Natáčí se i v Praze
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Lifestyle

Ta, která se nikdy nenaučila zpívat, se objeví na plátnech kin. Natáčí se i v Praze

ČTKredakce
Publikováno 09/11/2014
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:

Dámy ve večerních toaletách, pánové ve smokingu a několik historických aut suplovalo o víkendu atmosféru Paříže před budovou pražského Divadla na Vinohradech. Francouzský režisér Xavier Giannoli využil i jeho interiéry při natáčení dalších scén do svého dobového filmového dramatu věnovaného životu operní pěvkyně, která se nikdy nenaučila zpívat.Pod názvem Marguerite snímek točí v produkci společnosti Fidélité Films, koproducenty jsou belgická společnost Scope Pictures a na české straně Sirena Film, která zajišťuje natáčení v České republice. Architekt Martin Kurel, který se podílel na projektech Tři sezony v pekle či cyklu České století, na budovu vinohradského divadla instaloval historické vitríny s dobovými divadelními cedulemi.Scénář je zasazen do dvacátých let minulého století. Byl inspirován až neuvěřitelným životním příběhem americké excentrické zpěvačky Florence Foster Jenkins, která svéhlavě následovala svůj sen stát se operní hvězdou. A to i přesto, že neměla hudební sluch a že ji od zpívání zrazoval manžel i přátelé. Její celoživotní úsilí bylo završeno vyprodanou newyorskou Carnegie Hall, kde sklidila obrovský úspěch.

Titulní roli hraje Catherine Frot, která se v posledních letech objevila v komediích Bowling, Z prezidentské kuchyně, Gauner, Vražda ve vlaku a Blbec k večeři. Zahraniční štáb u nás stráví celkem devětačtyřicet natáčecích dní a utratí téměř osmdesát milionů korun. Dalšími místy natáčení jsou Právnická fakulta v Praze, zámek Slapy či brněnské Mahenovo divadlo.

TémataFlorence Foster Jenkins
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Jitka Čechová – první dáma českého klavíru
Další článek Cenu Senior Prix dostal i basista Bohuslav Maršík
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up