Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Operní thriller na prknech Janáčkova divadla
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
PR Zprávy

Operní thriller na prknech Janáčkova divadla

PR
Publikováno 22/10/2016
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:

Poslední dvě reprízy famózní inscenace Davida Radoka Modrovousův hrad / Očekávání v Janáčkově divadle v Brně.

„Modrovousův hrad Bély Bartóka a Schönbergovo Očekávání jsou výpovědi o něčem, co se obou skladatelů před více než sto lety velmi niterně dotýkalo. Obě díla pojednávají o vztahu mezi dvěma lidmi, mezi mužem a ženou, o tom, co je skryto hluboko uvnitř každého z nás, o tom, o čem ani mnohdy sami nevíme.“ (David Radok)

Hororový příběh o tajemném Modrovousovi je mnohým znám. Krutý vládce na přání své mladé ženy Judity otevírá sedm tajemných komnat. Očekávání je ve svém námětu snad ještě tajemnější, když Žena hledá svého milence, aby v závěru našla jeho mrtvé tělo. Divák si asi řekne: „To zní hrůzostrašně, na to mne nikdo nedostane!“ A přesto, dle názorů dosavadního publika a skvělých ohlasů v tisku je to zřejmě jedno z nejpůsobivějších a nejúžasnějších představení, které v současné době koluje na českých operních jevištích.

Fantastické režijní nápady podtrhuje trojice snad ještě fantastičtějších pěvců, kteří své role studovali více než rok. Tak obtížné jsou jejich pěvecké party a tolik času potřebovali na proniknutí a propracování svých postav. Katarina Karnéus, jejíž pěvecké umění dobylo meky jakými jsou londýnská Covent Garden, newyorská Met či pařížská Opéra national, temperamentní, byť křehká, Katarina Giotas, která nezapře své řecké kořeny, a charismatický Anders Lorentzson jsou skutečnou ozdobou této produkce, podpořeni opravdu skvělým výkonem orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno pod taktovkou Marko Ivanoviće.

Představení Janáčkovy opery Národního divadla Brno v koprodukci s Operou Göteborg bude mít už jen dvě reprízy 23. a 30. října. Ty by si neměli nechat ujít jak skalní operní fanoušci, tak lidé, kteří s operou zatím jen tak lehce koketují. Čeká vás opravdu úžasný zážitek.

Sdílet článek
Facebook email vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Salieri ve Vídni II. aneb Falstaff k pomilování
Další článek Gumoví medvídci sice zůstali jen na plakátu, ale nevadí: Orffovy jednoaktovky mají po premiéře
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up