Akademie MenART zve na koncert Michaely Fukačové, Karla Košárka a jejich žáků

Nový společný koncertní cyklus stipendijní akademie uměleckého vzdělávání MenART a Atria na Žižkově Hudební Odyssea nabídne již 14. dubna 2023 od 18:00 hodin koncert violoncellistky Michaely Fukačové, klavíristy Karla Košárka a jejich žáků ze ZUŠ z různých koutů republiky. V pestrém programu v jejich podání zazní například díla Antonína Dvořáka – proslulý Klid lesa a Rondo přímo v podání mentorské dvojice, a dále díla Bohuslava Martinů, Josefa Myslivečka nebo Antonia Vivaldiho.
Karel Košárek (zdroj Petrof)
Karel Košárek (zdroj Petrof)

Hudební Odyssea během každého večera představuje ve společném programu přední hudebníky působící v Akademii MenART společně s jejich žáky. „Naším cílem je stipendisty inspirovat. Právě možnost koncertovat přímo se svým mentorem považujeme za jedinečnou příležitost a také nenahraditelnou zkušenost. Celý program MenART je o sdílení společné vášně a právě tento cyklus je skvělá příležitost jak si ji užít napříč skupinami a našimi ročníky. Jme rádi, že nastupující generaci hudebníků dává prostor právě Atrium na Žižkově,“ říká ředitelka Akademie MenART Dana Syrová. „První koncert cyklu měl výjimečnou energii a bylo až napínavé sledovat, s jakým nasazením a soustředěním se žáci do něj pustili. Atrium na Žižkově má za sebou dlouhodobou tradicí v hudebním vzdělávání a jsme rádi, že na ni můžeme navázat tak krásným projektem,” vysvětluje Marie Kašparová, ředitelka organizace Za Trojku, jež Atrium zastřešuje.

Michaela Fukačová a Karel Košárek si na pódium na dubnový koncert přizvali své mladé svěřence ze základních uměleckých škol, se kterými spolupracovali či spolupracují v rámci MenART. Na podiu je tak doplní klavíristka Alžběta Vrtišková ze ZUŠ J. Zacha v Čelákovicích (pedagožka Zuzana Wagnerová), klavírista Štěpán Novotný ze ZUŠ Havířov ze třídy Oldřišky Honsové a Berenika Kučerová z Konzervatoře v Brně ze třídy Martina Fišla. Violoncellovou skupinu budou reprezentovat Lukáš Paděra ze ZUŠ I. Krejčího v Olomouci ze třídy Jiřiny Hradilové, Jan Koláček ze ZUŠ B. Jeremiše v Českých Budějovicích s pedagogem Markem Babkou a Martin Bernášek (pedagog Kateřina Hroníková v ZUŠ Jana Hanuše). V komorní hře se představí taktéž se svojí mentorkou Viléma Holásek ze ZUŠ Teplice a pedagog Jana Vintrová. Dále vystoupí zpěvačky Barbora Pešková (pedagog Irena Pohl Houkalová v ZUŠ Pštrossova), Eliška Mistrová (pedagog Zora Jehličková v Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy) a Eva Chlebková (pedagog Šárka Mistrová ze ZUŠ Ratibořická v Praze).

V dalších večerech se mohou posluchači těšit na Pavla Steidla nebo Beatu Hlavenkovou a jejich studenty. Večery provází zkušený redaktor Českého rozhlasu Vltava Daniel Jäger.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments