Alexander Liebreich rezignoval na pozici uměleckého ředitele festivalu Richarda Strausse

Alexander Liebreich, šéfdirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu, rezignoval na pozici uměleckého ředitele festivalu Richarda Strausse v německém Garmisch-Partenkirchenu.
Alexander Liebreich (zdroj SOČR / foto Sammy Hart)

Ve čtvrtek 30. července v noci zaslal Alexander Liebreich obchodnímu oddělení města Garnisch-Partenkirchen a starostce Elisabeth Koch svou rezignaci. V dopise uvádí Liebreich jako důvod nedostatečné finanční, personální a strukturální podmínky pro festival 2021, bez kterých by dirigent nemohl plnit své povinnosti vůči umělcům. Letošní ročník se z důvodu pandemie nekonal.

Liebreich si stěžuje na vedení festivalu, které neprovedlo pro nadcházející festival v roce 2021 marketingová rozhodnutí dostatečně včas a blokovalo kampaně na prodeje vstupenek, které tvoří podstatnou část rozpočtu. Mimoto Liebreichovy písemné dotazy nebyly dosud zodpovězeny.

Liebreich měl na období 2018 – 2020 s festivalem uzavřenu pouze smlouvu o smlouvě. Skutečná smlouva nebyla nikdy podepsána, ačkoliv byl Liebreich uměleckým ředitelem festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


4.5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments