Na festivalu Za poklady Broumovska zazní lesní rohy

Tento týden rozezní festival Za poklady Broumovska lesní roh v různých podobách. Ve středu 5. srpna vystoupí v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích účastníci Letních hornových kurzů. V sobotu 8. srpna se pak v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina představí lektoři kurzů, Zuzana Rzounková a Jan Vobořil a jejich zahraniční kolegové, hornisté Raimund Zell a Dariusz Mikulski.

Koncert lektorů kurzů: Zuzana Rzounková (zdroj Za poklady Broumovska)

Středa 5. srpna – Vernéřovice
Ve středu 5. srpna se od šesti hodin představí festivalovému publiku účastníci 6. ročníku mezinárodních Letních hornových kurzů. Oblíbenost akce se mezi mladými hornisty potvrdila i letos, počet účastníků se blíží k šedesátce. Kurzy probíhají celý tento týden v prostorách národní kulturní památky broumovského kláštera pod vedením zahraničních i českých lektorů – Zuzany Rzounkové, Raimunda Zella, Dariusze Mikulského, Jindřicha Petráše, Jana Vobořila a Lenky Němcové. Součástí kurzů jsou koncerty pro veřejnost, individuální i komorní lekce, workshopy i doprovodný program včetně prohlídky kláštera, nebo výstavy lesních rohů.

Program koncertu:

  • Carl Heinrich Huebler: Koncertní kus pro čtyři lesní rohy a klavír
  • Jan Vobořil ml.: Koncertní kus pro dva lesní rohy (světová premiéra pro festival Za poklady Broumovska)

Další program bude upřesněn dle účastníků kurzů.

Sobota 8. srpna – Martínkovice
Třetí srpnový koncert festivalu Za poklady Broumovska představí vedle zakladatelky Letních hornových kurzů Zuzany Rzounkové, sólohornistky Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, a Jana Vobořila, sólohornisty České filharmonie, i zahraniční lektory – polského hornistu a dirigenta Dariusze Mikulského a německého hornistu působícího v Rakousku, Raimunda Zella. Čistě hornový repertoár oživí Trio pro lesní roh, klarinet a klavír Carla Reineckeho, ve kterém se jako host představí klarinetista Milan Polák. Patronem koncertu je Polské velvyslanectví v Praze.

Program:

  • Ludwig van Beethoven: Sonáta pro lesní roh a klavír F dur op. 17, 1. věta (přirozený lesní roh)
  • Joseph Haydn / Rössler Rosetti: Koncert pro dva lesní rohy Es dur HobVIId:5
  • Eugene Bozza: En forêt pro lesní roh a klavír
  • Carl Reinecke: Trio B dur pro klarinet, lesní roh a klavír op. 274

Kromě tradičního dobrovolného vstupného, které festival každoročně věnuje na záchranu kostelů, mohou posluchači podpořit festival na webu Darujme.cz. Aktuální informace naleznou zájemci na webu nebo na facebookovém profilu festivalu.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments