Americké jaro na podzim nabídne celkem dvanáct koncertů

Festival Americké jaro nabídne letos na podzim šest pražských koncertů a šest koncertů v regionech. V Praze bude festival zahajovat 13. září v multifunkčním sále DOX+ spojení houslisty Josefa Špačka a violoncellisty Tomáše Jamníka, na posledním koncertě 21. října se v holešovické La Fabrice představí svou hudbu Jan P. Muchow za spolupráce s hudebníky Davidem Dorůžkou, Marcelem Bártou a Štěpánem Janouškem. Program dnes zveřejnili organizátoři na tiskové konferenci.

Josef Špaček (foto Radovan Šubín)
Josef Špaček (foto Radovan Šubín)

V regionech odstartuje Tomáš Jamník s Josefem Špačkem koncertem 16. září na Zámku Nelahozeves, pokračovat budou se svým programem 21. září v Táboře. O den později pak vystoupí v Prostějově Sára Medková s klavírním recitálem, kde zazní skladby amerických autorů od 2. poloviny 20. století po současnost – Johna Cage, Josepha Kleina a Frederica Rzewského. Koncert bude mít také 27. září v Městském kulturním zařízení v Hranicích. Poslední dvě regionální představení budou v Českých Budějovicích a v Divadle Hogo Fogo Drážkov v listopadu, zahraje na nich klavíristka Nikol Bóková. Bóková vystoupí také 29. září v Praze v kostele sv. Vavřince, v jejím repertoáru budou díla autorů, které dění donutilo k emigraci a výrazně uspěli v zámoří – Ericha Wolfganga Korngolda a Tomáše Svobody.

Festival Americké jaro se koná každoročně na desítkách míst po České republice. Program je složen z jazzové a klasické hudby, divadelních, filmových a scénických představení, workshopů a diskusí na aktuální témata. Koncept festivalu založeného v roce 2006 je postaven na kulturních vztazích a spolupráci mezi USA a Českou republikou. Do roku 2015 ho řídila Jiřina Rybáčková, držitelka Woodrow Wilson Freedom Award. Nyní je ředitelkou festivalu Zdenka Součková.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments