Anna Netrebko je v nemocnici se zápalem plic a koronavirem

Rusko dnes oznámilo 5762 nových případů nákazy koronavirem a 144 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to bylo 5670 případů a 132 úmrtí. Nákaze od začátku pandemie podlehlo více než 19.000 lidí. Kvůli zápalu plic spojenému s onemocněním covid-19 skončila v nemocnici i operní pěvkyně Anna Netrebko.
Anna Netrebko (zdroj Instagram)

Rusko je z hlediska celkového počtu potvrzených případů nákazy čtvrtou nejpostiženější zemí světa, po Spojených státech, Indii a Brazílii. Celkem se v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel nakazilo více než 1,085 milionu lidí, z nichž 19.061 nákaze podlehlo.

Deník Kommersant na svém webu upozornil, že počty nových případů rostou již čtvrtý den za sebou.

Sopranistka Anna Netrebko dnes na twitteru oznámila, že patří mezi nakažené koronavirem a že kvůli zápalu plic musela nastoupit do nemocnice. „Daří se mi dobře, ale kvůli zápalu plic způsobenému covidem potřebuji lékařský dohled,“ napsala umělkyně na sociální síti. „Věděla jsem, že riziko nákazy existuje. Ale nelituji toho, že jsem se rozhodla opět vystupovat, protože kulturu nyní potřebujeme více než jindy,“ dodala.

Osmačtyřicetiletá zpěvačka měla vystupovat v inscenaci Verdiho opery Don Carlos v moskevském Velkém divadle. Všechna představení ale byla zrušena už poté, co se nákaza prokázala u zpěváka Ildara Abdrazakova. Velké divadlo bylo kvůli pandemii zavřené od března a poprvé se v něm hrálo až 6. září.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments