Anna Netrebko označila zrušení pražského koncertu za cenzuru

Operní pěvkyně Anna Netrebko v reakci na zrušení svého koncertu v pražském Obecním domě uvedla, že rozhodnutí bylo učiněno pod politickým tlakem a postěžovala si na cenzuru.
Anna Netrebko (zdroj Anna Netrebko)
Anna Netrebko (zdroj Anna Netrebko)

Včera večer tuto informaci uvedla ruská služba stanice BBC na svém webu s odvoláním na prohlášení umělkyně. Ta podle svých slov rozhodnutí agentury Nachtigall Artists Management, která její vystoupení organizovala, respektuje.

„Bohužel neměli jinou možnost,“ uvedla zpěvačka na adresu Nachtigall Artists Management a agentuře poděkovala za podporu. „Anna Netrebko je zklamaná tím, že nesouhlasící menšina připravila 1300 majitelů vstupenek o možnost uplatnit svou demokratickou volbu,“ stojí dále v prohlášení pěvkyně, která své fanoušky vyzvala, aby si její vystoupení přijeli poslechnout do Vídně, kde podle ní „tento druh cenzury neexistuje.“

Proti vystoupení umělkyně, která je na ukrajinském sankčním seznamu, se dříve vyjádřili zástupci pražské koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Piráti a STAN.

BBC připomíná, že akci doporučil zrušit náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil po jednání s ukrajinským velvyslanectvím.

Podle ředitele Vlastimila Ježka se z koncertu stala politická a společenská otázka a obě strany se dohodly, že lepší bude akci zrušit. Vstupné na vyprodaný koncert podle něj bude v plné výši vráceno.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments