Antonín Dvořák v dosud neslyšené podobě

Česko-německá Akademie komorní hudby zahájila svou čtvrtou sezónu společnými koncerty s nadací Villa Musica.

Akademie komorní hudby se představí na koncertech v německých městech Dannenfels, Bad Kreuznach a Mohuči, dvě závěrečná vystoupení odehraje v České republice v Nelahozevsi (11. září) a Praze (12. září).
Koncerty jsou vyvrcholením příprav, které se odehrávají na zámku Schloss Engers ve spolkové zemi Porýní-Falc. Na tomto doslova pohádkovém místě mají mladí a talentovaní hudebníci a hudebnice možnost nastudovat komorní repertoár pod vedením respektovaných profesionálů. K dispozici mají několik zkušeben a koncertních sálů, zámecké ubytování i jídelnu, plně vybavenou hudební knihovnu či oddychovou místnost se společenskými hrami.

Jan Fišer, Ivo Kahánek, Akademie komorní hudby, Festival komorní hudby Český Krumlov 2016 (zdroj AKH)

Úvodního projektu v září se lektorsky ujme německý houslista Niklas Liepe a český klarinetista Irvin Venyš, z českých studentů se zúčastní violoncellista Vilém Vlček a houslistka Eliška Kukalová. Společně s vybranými německými studenty představí Oktet F dur Franze Schuberta a také téměř neznámé smyčcové trio skladatele Františka Kramáře. Vůbec poprvé budou mít posluchači možnost slyšet skladbu Nokturno Antonína Dvořáka v rekonstrukci původního obsazení pro smyčcové kvinteto, kterou pro tuto příležitost připravil skladatel Jiří Kabát.
Závěrečný koncert v Praze se koná 12. září v aule Profesního domu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na