Antonín Dvořák v dosud neslyšené podobě

Česko-německá Akademie komorní hudby zahájila svou čtvrtou sezónu společnými koncerty s nadací Villa Musica.

Akademie komorní hudby se představí na koncertech v německých městech Dannenfels, Bad Kreuznach a Mohuči, dvě závěrečná vystoupení odehraje v České republice v Nelahozevsi (11. září) a Praze (12. září).
Koncerty jsou vyvrcholením příprav, které se odehrávají na zámku Schloss Engers ve spolkové zemi Porýní-Falc. Na tomto doslova pohádkovém místě mají mladí a talentovaní hudebníci a hudebnice možnost nastudovat komorní repertoár pod vedením respektovaných profesionálů. K dispozici mají několik zkušeben a koncertních sálů, zámecké ubytování i jídelnu, plně vybavenou hudební knihovnu či oddychovou místnost se společenskými hrami.

Jan Fišer, Ivo Kahánek, Akademie komorní hudby, Festival komorní hudby Český Krumlov 2016 (zdroj AKH)

Úvodního projektu v září se lektorsky ujme německý houslista Niklas Liepe a český klarinetista Irvin Venyš, z českých studentů se zúčastní violoncellista Vilém Vlček a houslistka Eliška Kukalová. Společně s vybranými německými studenty představí Oktet F dur Franze Schuberta a také téměř neznámé smyčcové trio skladatele Františka Kramáře. Vůbec poprvé budou mít posluchači možnost slyšet skladbu Nokturno Antonína Dvořáka v rekonstrukci původního obsazení pro smyčcové kvinteto, kterou pro tuto příležitost připravil skladatel Jiří Kabát.
Závěrečný koncert v Praze se koná 12. září v aule Profesního domu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat