Bacha na zloděje: Hudbou proti krádežím
Snahu řešit závažné situace zábavně a s humorem prokázala automobilka Tesla. Její výkonný ředitel Elon Musk představil nový nekonvenční bezpečnostní systém Sentry Mode. Pokud vůz zaznamená vloupání či poškození, spustí nahlas nahrávku jedné z nejznámějších skladeb Johanna Sebastiana Bacha a klasické hudby vůbec, varhanní Toccatu a fugu d moll BWV 565. Do playlistu poplachového zařízení byla zařazena i heavymetalová verze téhož varhanního díla a Musk zvažuje i další oblíbené nahrávky, jako například metalovou úpravu Beethovenovy Měsíční sonáty č. 14 pro klavír, kterou začlenil do nejnovější aktualizace tohoto systému.
Bezpečnostní systém Sentry Mode prezentoval Musk na Twitteru poté, co si jistá majitelka auta značky Tesla stěžovala, že jí někdo nepozorovaně promáčknul důlek do pláště vozidla, když auto nechala zaparkované na parkovišti. Zatímco Tesla poslední dobou vyvíjí zdokonalování bezpečnostního systému, včetně palubního kamerového systému a systému pro detekci pohybu s vylepšenou ochranou proti krádeži, tato poslední prezentace byla zřejmě reakcí na zvyšující se nárůst krádeží a případů poškození aut značky Tesla, sdílených na sociálních sítích a internetových fórech. Na jejich základě byla vyvinuta beta verze systému, jehož součástí je soustava kamer pro případy krádeží či vnějšího poškození vozidla, monitorující jeho vnitřek i okolí v rozsahu 360 stupňů.
Není to poprvé, co Tesla použila pro svá zařízení fúzi klasické a populární hudby. Model X byl například vybaven světelným programem doprovázeným nahrávkou Wizards in Winter, kterou natočil Trans Siberian Orchestra a publikoval roku 2004 na svém albu The Lost Christmas Eve.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]