Balet Moravského divadla chystá veřejný trénink na náměstí

Moravské divadlo Olomouc představí ve čtvrtek 18. června 2020 svůj baletní soubor při veřejném tréninku. Uskuteční se na Horním náměstí, soubor zde využije pódia, na kterém ve stejný den večer odehraje Moravská filharmonie slavnostní koncert. Baletní soubor se tímto způsobem představí veřejnosti poprvé po nucené pauze kvůli koronaviru, informoval dnes mluvčí divadla David Kresta. Veřejný baletní trénink pod širým nebem začne v 9:00 hodin.
Moravské divadlo Olomouc – trénink baletního souboru (zdroj MDO)

Podle uměleckého šéfa baletu Michala Štípu budou mít diváci jedinečnou možnost vidět trénink mimo zkušebnu. Klasické taneční parkety přitom vymění za pódium v blízkosti radnice. “Využili jsme příležitosti, abychom po vynucené pauze mohli znovu představit náš baletní soubor. Dříve, než se s příznivci baletu opět setkáme v hledišti divadla, nabízíme jim atraktivní exkurzi do zákulisí, a to pod širým nebem,” uvedl ředitel divadla David Gerneš.

Trénink povede sólista baletu Moravského divadla a baletní mistr, neapolský rodák Guido Sarno. Jako tanečník zažil veřejné tréninky v Opera de Nice a pražském Národním divadle. “Pro diváky to může být nový zážitek. Když přijdou do divadla na představení, vidí výsledek naší práce. Takhle mohou nahlédnout do zákulisí příprav a zjistit, co všechno tomu předchází. Určitě budeme přihlížející chtít do našeho tréninku zapojit,” upozornil Sarno, který v době, kdy bylo divadlo pro veřejnost uzavřené, vedl on-line tréninky na facebooku olomouckého baletu.

Balet Moravského divadla v uplynulých týdnech intenzivně zkoušel taneční adaptaci Lorcovy Krvavé svatby v choreografii a režii Aleny Peškové. Inscenace, která se své premiéry nedočkala v dubnu, bude mít první uvedení 7. září. V těchto dnech se připravuje i další baletní inscenace Sólo pro tři, kterou s olomouckým baletem nastuduje dlouholetý sólista a umělecký šéf baletu Národního divadla v Praze Petr Zuska. Premiéra je naplánovaná na 30. října.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat