Balet NDM roztančí v centru Ostravy v pátek a v sobotu mosty a lávky

Soubory baletu a operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského zvou na pátek 4. a sobotu 5. června vždy od 16.00 hodin na tanečně-hudební happeningy na nábřeží řeky Ostravice v centru Ostravy s názvem Tančící mosty.

Balet NDM - Tančící mosty - foto ze zkoušky (foto Lucie Maceczková)
Balet NDM – Tančící mosty – foto ze zkoušky (foto Lucie Maceczková)

Tančit se bude na moravské i slezské straně řeky především na mostech a lávkách, ale také na zatravněných a zpevněných prostranstvích podél řeky. „Jednotlivé mosty a lávky mají svou historii, své příběhy, které chceme zvýraznit tancem a hudbou. Divákům tak přiblížíme krátkými vystoupeními symboliku těchto magických míst,“ uvedla šéfka souboru baletu NDM Lenka Dřímalová. S nadšením se zapojili muzikanti souboru operety/muzikálu a ke každé taneční fantazii připravili speciální hudební aranžmá – muzikanty bude řídit hudební ředitel souboru Jakub Žídek, spoluautorkou konceptu je šéfka souboru Gabriela Petráková.

Začátek akce je v 16.00 a předpokládaný konec před 18. hodinou. Od Hradní lávky spojující moravský a slezský břeh řeky se bude tančit a hrát v jednom směru na jednom z břehů, trasa pokračuje přes pozůstatky Střelniční lávky na slezské straně k lávce spojující Havlíčkovo nábřeží a Gagarinovo náměstí, na další lávce za Novou radnicí, na zpevněných březích Ostravice (slunící plochy) a přilehlých plochách v okolí. Zpět povede pod mostem Pionýrů na moravské straně až k finále na plochách pod mostem Miloše Sýkory. Při nepřízni počasí změna programu vyhrazena.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments