Balet Vídeňské státní opery: Dvakrát a dost!

Dvakrát měř a jednou řež, říká jedno české přísloví. Jím se ale neřídila primabalerina Vídeňské státní opery Karina Sarkissova. Od vedení Vídeňské státní opery dostala tento týden na hodinu výpověď. Proč? Nerespektovala totiž varování svých nadřízených, kteří ji po sérii aktů, jež nafotila pro letošní červnové číslo erotického magazínu Penthause, varovali, že pokud bude znovu pózovat nebo bude fotografována pro některý z časopisů, budou s ní nuceni uměleckou smlouvu ukončit. Vedení divadla totiž zastává názor, že ruská primabalerina (na pozici principal dancer od loňského roku) tím porušuje dobré jméno tohoto významného operního domu. Jenže varování nadřízených nezabralo: V září se další série fotek s dotyčnou primabalerinou objevila znovu, tentokrát v rakouském magazínu pro muže s názvem Wiener.

Nepomohlo ani to, že tady už primabalerina nahá nepózovala, a že šlo o fotky pánské módy, u nichž dotvářela atmosféru. Přesto následovala výpověď s okamžitým ukončením spolupráce. Ode dneška tedy tuto tanečnici už v žádném baletním představení Vídeňské státní opery tančit nejspíš neuvidíte. Abyste ji spatřili, budete se muset pokusit vyhledat jiný podnik, než je tento věhlasný operní dům nebo prolistovat pár světových lifestylových magazínů.

Mohlo by vás zajímat


7
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
operomaniak

Legrační. Všichni sportovci si vydělávají reklamou a pózováním pro fotografy. proč by nemohla baletka. Kdyby to byla Netrebko, tak snad.

Nemáte i ty fotky z Penthausu? :-)

Anonymous

Sportovci si to většinou sejdnávají ve smlouvě. Mají sponzorské smlouvy a v nich stanovené podmínky. Stejně to mají i hvězdy. Sponzorské smlouvy s vydavatelstvími, reklamní smlouvy. Proč jsou ve Vídni tak prudérní?

Anonymous

U nás se raději nechal vyfotit nahý sám Petr Zuska (Geometrie nahoty) a tím dal jasný příklad ostatním. Ještě, že u nás jsou lidi v tomhle směru normální (doufejme).

A co by ve Vídni dělali, kdyby jim tam Ekk udělal svou Giselle, kde je Albert zcela nahý…

Anonymous

boooze to opravdu??? … a navic ty fotografie jsou kvalitni ;)
r.

Zbyněk Procházka

Řekl bych to takto Rakušané jsou prostě Konzervativci(Suchaři)toho nejvyššího kalibru. Tedy alespoň na veřejnosti. Prostě to neunesli a bohužel tímto spíše pošpinili jméno Kariny Sarkissove. Vlastně to ve výsledku udělali horší oni jí. Fotografování nejen pro potřeby divadla či jiného svatostánku umění by mělo být právem každého umělce, samozřejmě ve vší střídmosti. Při dnešních finančních podmínkách, které umělcům zrovna nedovolují takzvaně roztáhnout křídla.

Opera Plus

Podle následných informací z Vídně se primabalerina vedení Vídeňské státní opery omluvila a vyjádřila svoji lítost. Smlouva jí proto byla obnovena.

Anonymous

Vždyť se nemá za co stydět, je to snad její věc co fotí.