Baletní panorama Pavla Juráše (29)

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Arthur Abraham (Balet Bratislava): V uplynulé sezoně bylo mnoho úžasných okamžiků. Za prvé, měl jsem dostatek příležitostí k cestování po celé Evropě. Týden jsem pracoval v Basileji, dvakrát jsem jel do skandinávských zemí a nakonec na soutěž v Srbsku, odkud se naší skupině podařilo přivézt Cenu kritiky a první místo Festivalu choreografických miniatur v Bělehradě za choreografii Dana Datcu. A samozřejmě při cestování vždy poznáte mnoho zajímavých lidí, které znovu potkáte v dalších životních situacích. Za druhé, měli jsme několik premiér, což je příjemná obměna obvyklého repertoáru. A nakonec, získání nové práce v jiném městě otvírá obzory a dává možnost rozvíjet se v novém prostředí.Ivo Jambor (sólista baletu Moravského divadla v Olomouci): Pokud myslím na pracovní věci tak to, že mě paní Vláčilová pochválila a byla spokojená s princátkem z Labutího jezera (smích)… Teda vážně – s Princem. Já totiž těch princů moc nedělal. Měl jsem výborné partnerky, tak to bylo prima. 

Patrik Ulman (balet Národního divadla moravskoslezského v Ostravě): Nejkrásnější pro mě bylo v sezoně to, že všichni byli dobře naladěni a panovala u nás skvělá atmosféra a energie. Po taneční stránce mě nejvíc zaujalo představení Poslední samuraj od Erica Trottiera, ve kterém tančím zlého ninju, a ta postava mě opravdu baví. K tomu jsem mimo jiné obhájil titul mistra České republiky v tanečním stylu electric boogie 🙂 Takže práce se vyplatila.

Ondřej Martiš (balet Jihočeského divadla v Českých Budějovicích): Samozřejmě nejhezčí je asi pro každého, tak i pro mě pochvala, když už si člověk myslí, že je v koncích. Pro mě to byla pochvala od našeho baletního mistra před mou první premiérou. Bylo to pro mě tak silné, že mi to vehnalo slzy do očí.Aké máte plány na leto?

Lukáš Slavický (první sólista Bavorského státního baletu v Mnichově): V létě budu nejdříve odpočívat týden u moře, abych dobil baterie, poté budu několik dní v Praze a pak letím do Tokia na dvě gala představení. Pak mi zbývá několik málo dní, kdy se budu už připravovat na další sezonu.

Michal Krčmář (první sólista Národního baletu v Helsinkách): Moje plány vypadají tak, že připravuji velkou inscenaci baletu Kráska a zvíře, která bude mít premiéru až v únoru 2014, ale my s partnerkou Editou Raušerovou jsme už začali připravovat nejnáročnější části z baletu již teď v červnu na sále v Národním divadle v Praze, choreograf Javier Torres přijel s námi zkoušet. Na červenec zatím žádné plány nemám, ale rozhodně se budu věnovat rodině a přátelům.

Jiří Pokorný (Freelance Dancer, emeritní člen Nederlands Dans Theater 2, Holandsko): V létě budu pracovat, ale mám i vyhrazené dny k odpočinku. Čeká mne šňůra worshopů, a to v Itálii, Holandsku, Slovinsku
a také v Čechách. Koncem srpna pojedu nastudovat dílo od Crystal Pite The Other You pro soubor Royal Swedish Ballet ve Stockholmu.Ondřej Vinklát (demi sólista Baletu Národního divadla v Praze): O prázdninách budu hlavně odpočívat, jelikož ty minulé jsem to jaksi nestihl. Ale samozřejmě ne v tom smyslu, že bych se válel a nic nedělal, protože po třech, čtyřech dnech nicnedělání mám pocit, že je něco v nepořádku a že se musím začít hýbat (smích).

Matěj Šust (demi sólista Baletu Národního divadla v Praze): V létě mám naplánováno mnoho různých malých oslav s lidmi, na které přes rok nemám dost času, kratší dovolenou u moře, pravidelnou posilovnu a pak začátkem srpna se zase začnu dostávat do taneční kondice.

Arthur Abram (Balet Bratislava): V létě, mezi dvěma sezonami, obvykle letím domů do Kanady a trávím čas s rodinou a také trochu zapomenu na tanec sportovními aktivitami. Například v létě rád jezdím na kole, udržuje mě to v kondici, můžu si užít přírodu a slunce (nebo déšť, pokud nesleduji předpověď počasí).

Jan Fousek (sólista baletu Národního divadla v Brně): V létě se chystám hlavně odpočívat. Nejprve pojedu autem po trase Vídeň-Ljubljana-Benátky-Florencie, což bude spíše taková historicko-kulturní část dovolené, při které se chystám navštívit nejznámější památky a muzea těchto měst. No a potom poletím na měsíc do Brazílie, kde budu jen ležet na pláži, jíst vynikající jídlo, pít kokosovou vodu, poslouchat mořský příboj a hledat inspiraci pro nadcházející sezonu.

Ivo Jambor (sólista baletu Moravské divadlo v Olomouci): V létě se těším, že nebude žádné divadlo. Ono se to nezdá, ale šest dní v týdnu celých deset měsíců být v divadle…(smích) takže se těším, že konečně budu s mou skvělou přítelkyní. Pojedeme na kolo, koupat se do Pískovny, to je takové speciální místo, o kterém lidi neví a je tam krásná čistá voda, byt už mám opravený, budu pomáhat bratrovi s tím jeho, posilovna, také uvidím víc svého pejska. Takže právě v létě se dostanu k těm příjemným lidským věcem.Patrik Ulman (balet Národního divadla moravskoslezského v Ostravě): V létě chci určitě relaxovat, bavit se a koukat na hezké slečny, kterých není u nás málo 🙂 Ale taky mě čeká plno práce, jelikož trénuji v různých tanečních klubech a studiích a neminou mě také různé taneční vystoupení na festivalech.

Ondřej Martiš (balet Jihočeského divadla v Českých Budějovicích): Mé plány na léto (smích), hezká otázka. Pro mě je to práce, celé léto hrajeme na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, během toho asi budeme připravovat i novou premiéru. Týden volna už byl, který jsme s přítelem strávili na Slovensku, a další volno bude až v srpnu. Tak to se uvidí.

S akými pocitmi sa dívate na novú sezónu, ktorá je tu čo nevidieť? Viete už konkrétne úlohy a roly?

Lukáš Slavický (první sólista Bavorského státního baletu v Mnichově): V další sezoně mě čeká Romeo a Julie od Johna Cranka a potom Sen noci svatojanské od Johna Neumeiera. Zbytek ještě nevím, to až v průběhu sezony.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments