Benefiční koncert pro budoucnost: pěvecké hvězdy vystoupí na Pražském hradu

Magdalena Kožená se rozhodla při příležitosti svého významného životního jubilea zorganizovat Benefiční koncert pro budoucnost, který pod záštitou prezidenta Petra Pavla proběhne 8. června 2023 v 19:00 hodin v prostorách Vladislavského sálu Pražského hradu.

ZUŠ Open – Magdalena Kožená (zdroj SMART Communication)
ZUŠ Open – Magdalena Kožená (zdroj SMART Communication)

Pozvání na tuto jedinečnou benefici přijali zpěvaččini vzácní hudební přátelé a kolegové. Ve Vladislavském sále tak zazní Händelova, Mozartova, Myslivečkova či Monteverdiho hudba v podání čtyřlístku vynikajících vokalistů světového renomé: Magdaleny Kožené, sopranistky Simony Šaturové, basisty Luca Tittota a tenoristy Rolanda Villazóna. Doprovodu se ujal respektovaný barokní orchestr Collegium 1704 s dirigentem Václavem Luksem. Společně s nimi vystoupí na jednom pódiu nevidomá flétnistka Daniela Leitermannová a další žáci ZUŠ.

Účelem večera je podpora a zviditelnění jedinečného tuzemského systému základních uměleckých škol, se stejným cílem založila Magdalena Kožená před osmi lety vlastní nadační fond. Velký důraz v poslední době klade fond na podporu znevýhodněných dětí. „Uděláme maximum pro to, aby všechny děti bez ohledu na případné zdravotní či sociální znevýhodnění dostaly možnost rozvíjet své nadání v oblasti umění, a tím výrazně obohatily svůj život,“ uvádí Magdalena Kožená. Výtěžek koncertu poputuje tedy právě na tento účel.

Magdalena Kožená, Rolando Villazón a Emmanuelle Haïm (foto Patrick Messina)

Koncert připravuje Nadační fond Magdaleny Kožené ve spolupráci se Správou Pražského hradu, Českou filharmonií a festivaly ZUŠ Open a Concentus Moraviae. Večerem bude provázet ředitel České filharmonie David Mareček.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments