Berlínská filharmonie zpřístupnila více než 600 svých koncertů online

Poté, co berlínský senátor pro kulturu a Evropu Klaus Lederer oznámil, že od 11. března do 19. dubna 2020 budou zrušeny všechny akce v sálech nad 500 míst, uzavřela Berlínská filharmonie s okamžitou platností oba své koncertní sály. Vedení filharmonie se však rozhodlo zpřístupnit zdarma online archiv více než 600 koncertů po dobu jednoho měsíce.
Simon Rattle, Berlínská filharmonie (foto Stephan Rabold)

Ještě tento čtvrtek 12. března 2020 večer hráli Berlínští filharmonikové a Neue Vocalsolisten Stuttgart pod taktovkou Sira Simona Rattla koncert před prázdným hledištěm, který byl přenášen online na stránkách filharmonie prostřednictvím „digitální koncertní síně“. Na programu byly skladby Luciana Beria a Bély Bartóka.

Filharmonie na svých webových stránkách zpřístupnila více než 600 koncertů. V digitální koncertní síni světoznámého hudebního tělesa si lze mimo jiné pustit koncerty z posledních deseti let, včetně přestávkových rozhovorů s dirigenty a sólisty. Všechny koncerty a filmy lze spustit zdarma po 30 dní po registraci a zadání kódu BERLINPHIL. Je však třeba tak učinit nejpozději do 31. března 2020.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat