Přenos koncertu Filharmonie Brno sledovaly tisícovky posluchačů

Koncert Obrázky z výstavy, který Filharmonie Brno vysílala ve čtvrtek večer na svém facebookovém profilu a na webu, sledovaly tisíce diváků. Na facebooku video shlédlo přes osm tisíc lidí, link se streamem navštívil obdobný počet zájemců. Nejčastěji se jednalo o věkovou skupinu 25 až 34 let. V závěsu za Českou republikou se připojovali lidé z Japonska, Slovenska a Rakouska.
Dennis Russell Davies, Filharmonie Brno (foto Jiří Jelínek)

Od včerejška máme v mailu desítky krásných reakcí na náš přenos. Nesmírně nás těší, že lidé oceňují náš krok a také že se ke klasické hudbě dostali posluchači, kteří by jinak na koncert možná nepřišli. Ještě jednou velké díky všem, především orchestru a panu šéfdirigentovi,“ uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Vzhledem k velkému zájmu posluchačů a mnoha prosbám, zda by se mohl přenos opakovat, přinese Filharmonie Brno koncert ještě jednou, a to dnes, opět v 19.00 a opět stejnými kanály. Tedy na facebookovém profilu filharmonie a na tomto linku, který je odlišný od včerejšího: https://avt-brno.player.mediastream.cz/ Místo dvou večerů v Janáčkově divadle tedy dva přenosy přesně v čase zrušených koncertů. „Mnoho posluchačů se nás ptá, zda nechceme založit účet, kam by poslali symbolickou částku za to, že neměli vstupenky a přesto se dívali. Velmi si toho vážíme, ale budeme raději, když místo toho přijdou někdy na náš živý koncert,“ doplnila Kučerová. Peníze za vstupenky na zrušené koncerty si lidé mohou vyzvedávat ode dneška. Pokud nechtějí, vstupenky vracet nemusejí.

Až do odvolání zákazu konání akcí ruší Filharmonie Brno všechny své koncerty a edukační aktivity. Příští týden se takto ruší čtyři vyprodané koncerty – tři abonentní a sobotní rodinný.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na