Moravská filharmonie Olomouc ruší všechny abonentní i mimořádné koncerty

Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu přistupuje management Moravské filharmonie Olomouc ke zrušení všech abonentních i mimořádných koncertů ve vlastní produkci, a to až do konce dubna 2020. Původně plánovaná náhrada nejbližšího abonentního koncertu „Sólo pro Ladu a Viktorii“ z řady Patriot, který měl být odvysílán formou online přenosu, se rovněž neuskuteční. Za jednotlivě zakoupené vstupenky koncertů, které na základě tohoto opatření neproběhnou, bude vstupné vráceno v plné výši. Kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena poměrnou částí a tato část ceny abonmá bude abonentům vrácena v průběhu května 2020.
Moravská filharmonie Olomouc (zdroj MFO)

„Vzhledem k nouzovému stavu vyhlášenému od 12. března na dobu 30 dnů a na něj navázaným, přijatým krizovým opatřením jsme přistoupili k rozhodnutí zrušit všechny námi plánované koncerty, a to do konce dubna. K tomuto rozhodnutí nás mimo jiné vedl i dosavadní vývoj situace, kdy se opatření den ode dne zpřísňují a nikdo v tuto chvíli nedokáže říci, jaký bude další vývoj. Po pečlivém vyhodnocení jsme nakonec rozhodli i o neuskutečnění plánovaného online přenosu nejbližšího následujícího koncertu, a to zejména s ohledem na prevenci při ochraně zdraví samotných zaměstnanců Moravské filharmonie, neboť by v danou chvíli na pódiu ve velmi stísněném prostoru sedělo více než 50 osob,“ uvádí Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.

Seznam zrušených koncertů:
17. 3. koncert NR3 „Kouzlo dvojhlasu“
19. 3. koncert P4 „Patriot“ – Sólo pro Ladu a Viktorii
26. 3. koncert A7 „Na jaře u vody“
27. 3. koncert R4 „Na jaře u vody“
29. 3. koncert NM3 – Nedělní matiné „Český Honza – písničky z pohádek“
8. 4. koncert M6 „Velikonoční koncert / Hudba Svatého týdne“
20. 4. koncert K4 „Komorní soubory MFO“
21. 4. koncert NR4 „Hravost lidové poezie ženským i mužským pohledem“
30. 4. koncert A8 „Závěrečný koncert“

Vstupné na zrušené koncerty bude kompenzováno v tomto režimu:

  • Peníze za vstupenky, které si posluchači zakoupili online přes web Moravské filharmonie Olomouc, budou vráceny automaticky na účet, ze kterého byly uhrazeny, a to průběžně po původních termínech, kdy se jednotlivé koncerty měly uskutečnit.
  • Vstupenky, které byly zakoupeny v Informačním centru radnice, je možné vrátit v termínu od 4. do 29. května 2020 včetně přímo v sídle Moravské filharmonie Olomouc na Horním náměstí (služební vchod se nachází v 1. patře v budově Horní nám. 424/23 v těchto dnech a časech: Út, Čt a Pá 14.30 – 16.30, St a Pá 9 – 11 hodin).
  • Kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena poměrnou částí a tato část ceny abonmá bude abonentům vrácena v termínu od 4. do 29. května 2020. Ve stejném termínu si mohou ti abonenti, kteří své abonmá uhradili hotově či složenkou, vyzvednout poměrnou část vratky v sídle Moravské filharmonie Olomouc na Horním náměstí (služební vchod se nachází v 1. patře v budově Horní nám. 424/23 v těchto dnech a časech: Út, Čt a Pá 14.30 – 16.30, St a Pá 9 – 11 hodin).
  • Externí pořadatelé jiných akcí v Redutě a Mozartově sále řeší kompenzace ve vlastním režimu. Informace k tomu poskytnou přímo příslušní externí pořadatelé.

Pro festival Dvořákova Olomouc zatím nejsou žádná omezení stanovena.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na