Bill Clinton hlavním hrdinou nové opery – ještě letos

Zcela nová opera Billy Blythe, inspirovaná životním příběhem Billa Clintona, bude mít svou světovou premiéru již letos na podzim. Libreto napsal americký spisovatel a básník Britt Barter, název opery vychází z rodného jména dvaačtyřicátého prezidenta USA Billyho Clintona (celým rodným jménem William Jefferson Blyth III). Hudbu složil Bonnie Montgomery. Příběh opery vykresluje těžké Clintonovo dětství a čerpá z jeho autobiografie.

“Clintonův život je velmi operní. Jeho dětství, kariéra i životní skandály, to všechno provokuje ke zhudebnění”, řekl hudebník Bonnie Montgomery v rozhovoru pro The New York Times. “Hudba posiluje tento zajímavý životní příběh – je to krásné a nápadité skládání” .

Billy Blythe je jednoaktová opera, jejíž příběh začíná na sklonku roku 1950 v Hot Springs v Arkansasu. Popisuje mládí a dospívání bývalého prezidenta Billa Clintona v krásné krajině jižního Arkansasu. Děj vykresluje život v městečku Hot Springs, kde se Clintonova temperamentní matka, Virginia, vyrovnává se smrtí svého manžela a Billova otce a připravuje se na vstup do nového manželství. Také líčí lásku jejího nového manžela Rogera k nové rodině, ale i jeho vnitřní boj s nepřetrhanými vazbami ke svým dětem z prvního manželství. Billy Blythe zachycuje mysticismus Arkansasu a jeho obyvatel i vliv na formování Clintonovy povahy, která ho dovedla až ke kandidatuře na prezidenta, a která má kvůli své rozpolcenosti stále blízko k osobním skandálům.

Skladatel Bonnie Montgomery nyní vyjednává s divadly v hlavním městě Arkansasu Little Rock a snaží se dojednat datum podzimní premiéry, aby mohly co nejdříve začít zkoušky. Doufá také, že Bill Clinton podpoří jeho úsilí a s propagací nové opery mu pomůže.

 

billyblytheopera.com

4
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Khail

Pokud tam bude i scéna s orálním sexem, bude to trhák :-) :-) :-)

Anonymous

Je skoda, ze OP nedisponuje rozpoctem na cestovani a nemuze tam tak vyslat kvalifikovanou recenzentku na premieru.

VT

Khail

no jestli tam bude ta inkriminovaná scéna, tak třeba někdo pojede za své :-)

Anonymous

Jaka inkriminovana scena? Mr. President prece rekl: NO-NO-NO!

https://www.youtube.com/watch?v=YSDAXGXGiEw

Ale co potom ta Monica L?

VT