Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěž
  • Slovenský tanec
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Encyklopedie
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Blahová v Brně skončí. Janáčkovu operu povede Heřman, balet Radačovský
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Slovenský tanec
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
OperaTanec

Blahová v Brně skončí. Janáčkovu operu povede Heřman, balet Radačovský

redakce
Publikováno 28/09/2013
sdílejte:
2 minut čtení

Nový ředitel brněnského Národního divadla Martin Glaser (1974), který se po zdejším řadu měsíců trvajícím bezvládí ujme své funkce 1. listopadu 2013 (více zde a zde), už oznámil, s kým počítá na posty svých nejbližších spolupracovníků, šéfů jednotlivých souborů. Jde o známá a ve svém oboru respektovaná jména generace třicátníků. V čele Janáčkovy opery stane Jiří Heřman (1975), někdejší šéf opery pražského Národního.Jako šéfdirigent opery nastoupí Marko Ivanović (1976), doposud na tomto postu působící v Komorní filharmonii Pardubice.Do čela baletu brněnského Národního divadla přijde choreograf a tanečník Mário Radačovský (1971), odchovanec Jiřího Kyliána a někdejší šéf baletu Slovenského národního divadla a poté Baletu Bratislava.Vedení činohry se ujme Martin Františák, Reduta jako samostatný umělecký soubor Národního divadla Brno bude po odchodu Petra Štědroně zrušena. Až na Evu Blahovou, s níž v čele opery Glaser už dál nepočítá, jsou všechny ostatní šéfovské pozice v současné době neobsazeny. Vše se rodí jaksi za pochodu, přesná data nástupu nových šéfů se s ohledem na jejich pracovní závazky jinde teprve dolaďují. Zatím ne zcela se může brněnskému ředitelování věnovat i sám Martin Glaser: aby mohl dokončit již dříve přislíbené projekty mimo Brno, nastupuje od listopadu v brněnském Národním jako jeho ředitel jen na částečný úvazek šestnácti hodin týdně, na úvazek plný pak až od března příštího roku. I tak se ale se svými novými spolupracovníky bude prý snažit maxiálně ovlivnit podobu již příští brněnské sezony.

Foto archiv

Sdílet článek
Facebook zkopíruj odkaz
sdílejte:
Předchozí článek Liberecké divadlo slaví 130 let. Je v havarijním stavu
Další článek Svatý Václave, nedej zahynouti…
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
Spravovat své soukromí

Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.

Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.

Funkční Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely. Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Statistiky

Marketing

Funkce
Vždy aktivní

Vždy aktivní
  • Spravovat možnosti
  • Správa služeb
  • Správa {vendor_count} prodejců
  • Přečtěte si více o těchto účelech
Spravovat možnosti
  • {title}
  • {title}
  • {title}
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up