Bradley Cooper strávil stovky hodin nácvikem dirigování

Bradley Cooper, který režíruje a hraje hlavní roli v připravovaném životopisném filmu o skladateli Leonardu Bernsteinovi, prozradil, že je „posedlý dirigováním klasické hudby“.

Bradley Cooper (zdroj The Hangover)
Bradley Cooper (zdroj The Hangover)

Aby se Bradley Cooper připravil na titulní roli ve svém režijním debutu Zrodila se hvězda, šest měsíců se učil hrát na kytaru a klavír. Mnoho lidí však netuší, že Cooper klasickou hudbu studoval a považuje se za jejího fanouška. Než se objevil na obrazovkách, hrál na kontrabas, chodil na hodiny zpěvu k tenoristovi Marku Nicolsonovi a „strávil stovky hodin… nácvikem dirigování“.

Údajně již v dětství jej zaujalo dirigování natolik, že v osmi letech „požádal Ježíška o dirigentskou taktovku“. Jeho posedlost touto profesí pravděpodobně pramenila z kreslených seriálů – nejspíše jej inspirovali Bugs Bunny a Tom a Jerry. V rámci magisterského studia si vytvořil postavu dirigenta a napsal pro něj monolog.

Steven Spielberg původně oslovil Coopera, aby si zahrál roli Leonarda Bernsteina. Ale Cooper, který právě dokončil natáčení filmu Zrodila se hvězda, měl v té době zájem pouze o režii. Pozval Spielberga, aby se podíval na sestřih jeho režijního debutu s nadějí, že to povede k příležitosti režírovat Maestra. Spielberg souhlasil a film na něj udělal takový dojem, že Cooperovi režii Maestra svěřil.

Premiéra filmu Maestro je na Netflixu naplánována na konec roku 2022 a Cooper si v něm zahraje po boku herečky Carey Mulliganové, která ztvární Bernsteinovu manželku, herečku chilského původu Felicii Montealegreovou.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments