V kategorii nejlepší hudba se o Českého lva utkají osobnosti nejrůznějších žánrů

Český lev zná nominace za rok 2021, dnes výsledky hlasování zveřejnila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA). Celkem 184 akademiků vybíralo z 84 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, splňujících statut cen Český lev. Již jsou známy i nominace v kategorii Nejlepší hudba.

Zátopek (zdroj SMART Communication)
Zátopek (zdroj SMART Communication)

Při 29. ročníku Českého lva nejvíce nominací získaly ve shodě filmy Okupace a Zátopek, dobře si vedly také filmy Muž se zaječíma ušima, Atlas ptáků a Chyby. Již podruhé byly otevřeny další kategorie i pro televizní projekty a stejně tak podruhé soutěží samostatně animované a krátké filmy. Hned několik nominací tak získal animovaný film Moje slunce Mad a s velkým počtem nominací skončila také televizní minisérie Božena. V klání o sošku Českého lva v 19 statutárních kategoriích se v závěrečném hlasování utká celkem 25 titulů.

V kategorii nejlepší hudba se o Českého lva utkají osobnosti nejrůznějších žánrů: producent, skladatel a hudebník, majitel mnoha Andělů Petr Ostrouchov za projekt Amerikánka, francouzsko-ruský skladatelský a bratrský tandem Evgueni a Sacha Galperine zkomponoval hudbu k animovanému filmu Moje slunce Mad a polský skladatel a sound designer Krzysztof A. Janczak k dalšímu animovanému dílu Myši patří do nebeLa Petite Sonja a Hank J. Manchini, leadři kapely Kill the Dandies a příslušníci české alternativní scény mají na svědomí hudbu k Okupaci. Hudba klavíristky, zpěvačky, skladatelky a producentky Beaty Hlavenkové se výrazně otiskla do filmu Zátopek

Okupace (zdroj SMART Communication)
Okupace (zdroj SMART Communication)

Udílení cen Českých lev se uskuteční v přímém přenosu České televize na ČT1 5. března od 20:10 hodin z pražského Rudolfina. Večerem diváky provede poprvé moderátor Jiří Havelka.

Hlasování o nominacích ve všech kategoriích 29. ročníku ocenění Český lev probíhalo od 1. prosince 2021 do 9. ledna 2022. Akademici vybírali z 32 hraných celovečerních filmů, dále hlasovali o 16 dokumentárních filmech vybraných předvýběrovou komisí sestavenou ze členů akademie, 7 animovaných a 13 krátkých filmech. Z televizní tvorby, kam bylo letos možné podruhé přihlásit i díla distribuovaná prostřednictvím internetu, vybírali ze 16 děl.

29. Český lev – nominace
Nejlepší hudba

Amerikánka – Petr Ostrouchov
Moje slunce Mad – Evgueni Galperine, Sacha Galperine
Myši patří do nebe – Krzysztof A. Janczak
Okupace – La Petite Sonja, Hank J. Manchini
Zátopek – Beata Hlavenková

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments