Brněnská narozeninová oslava Benjamina Jusupova

  1. 1
  2. 2
Obrazy duše – Filharmonie Brno (zdroj Filharmonie Brno)
Obrazy duše – Filharmonie Brno (zdroj Filharmonie Brno)

Jelikož se veškeré zmíněné koncerty uskutečnily za řízení šéfdirigenta filharmonie, lze předpokládat, že právě on je iniciátorem této „provozovací praxe Brahmsovy hudby“. Nakolik je toto počínání důsledkem snah o více či méně nutný kompromis uvádění „nového s osvědčeným“ je spíše otázkou do rozhovoru se zástupci uměleckého, případně dramaturgického úseku tělesa.

Jakkoliv recenze patrně nevyznívá příliš povzbudivě (což bohužel nepodpoří ani konstatování nedostatečně zaplněného sálu Janáčkova divadla), je zapotřebí říct, že obdobně koncipované události Filharmonii Brno nejenže posouvají v jejích vlastních tvůrčích i provozních snahách, ale také ji utvrzují na pomyslné mapě těles s mezinárodním přesahem. Kromě narozeninové zdravice Benjaminu Jusupovovi v tomto kontextu ještě zároveň vyřkněme přání, aby se neopomíjela ani tvorba „lokálních“, avšak často ne pravidelně uváděných autorů, kteří mají jistě co nabídnout nejen koncertním programům brněnské filharmonie.

Obrazy duše
24. listopadu 2022, 19:00 hodin
Janáčkovo divadlo, Brno

Program:
Benjamin Jusupov: Kreutzerova sonáta (Pocta Leoši Janáčkovi) pro orchestr, skladba vznikla na objednávku Filharmonie Brno za finanční podpory Nadace Leoše Janáčka, světová premiéra
Benjamin Jusupov: Obrazy duše, koncert pro dva klarinety a orchestr, česká premiéra
Johannes Brahms: Symfonie č. 4 e moll op. 98

Účinkující:
Lukáš Daňhel – klarinet
Lukáš Dittrich – klarinet
Filharmonie – Brno
Dennis Russell Davies – dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments