Brněnský BuranTeatr připravil letní scénu, bude v provozu tři měsíce

Brněnský BuranTeatr připravil na léto venkovní scénu, na níž dostane prostor hlavně nezávislá kultura. Program začne v červnu, potrvá do konce srpna. Cílem je dát prostor umělcům, kteří v pandemických měsících přišli o možnost vystupovat a udržovat kontakt s publikem.

Název letní scény Error 404 #notfound odkazuje k chybové hlášce, kterou znají uživatelé internetu. Chyba uplynulé divadelní sezony spočívala v přerušení spojení mezi živou kulturou a jejími konzumenty. Letní scéna situovaná vedle sokolského stadionu, kde BuranTeatr sídlí, má chybu alespoň částečně kompenzovat jak divadelníkům, tak publiku.

BuranTeatr pod širým nebem uvede například novou tanečně-pohybovou inscenaci Eight Cups and The Devil a derniéru představení Pan Polštář s Michalem Isteníkem v hlavní roli, které se na repertoáru udrželo 14 let. V plánu je také odložený druhý ročník festivalu nezávislé mimobrněnské scény Náplava.

Na venkovní scéně budou také hostovat brněnské soubory Mikroteatro, Divadlo Líšeň a Opera Diversa, pražské Depresivní děti touží po penězích nebo slovenský kolektiv Nástupište 1-12. Divadelní fakulta JAMU jako spolupořadatel uvede několik ze svých absolventských inscenací, ve kterých účinkují po téměř roční odmlce absolventi činoherního a muzikálového herectví.

Divadelní produkci doplní koncerty, výstavy nebo výtvarné instalace. Přesný program najdou zájemci na webu www.buranteatr.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments