Prodej vstupenek na závěrečné koncerty Komorní filharmonie Pardubice začíná zítra

Koncerty s příznačným názvem „… a na závěr Dvořák“ v úterý 15. června a ve středu 16. června od 19.00 završí 52. sezonu Komorní filharmonie Pardubice. Pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka nejprve zazní Mozartova „Haffnerova“ symfonie, následovat budou Čajkovského Variace na rokokové téma, v nichž se jako sólista představí Václav Petr. Program uzavře Dvořákova Česká suita, která bude pomyslnou tečkou za koncertní sezonou.

Stanislav Vavřínek a Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Stanislav Vavřínek a Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

„Koho by to na začátku koncertní sezony napadlo, že odehrajeme pouze zahajovací koncerty v září, a pak budeme moci přivítat publikum zpět v Sukově síni Domu hudby až v červnu. Děkujeme posluchačům za trpělivost, štědrost i přízeň, jež nám v uplynulých měsících projevili. Dlouhé čekání je u konce a těší nás, že můžeme pozvat na kvalitní program, skvělého hosta a hlavně ke sledování koncertu naživo!“ komentuje blížící se koncerty ředitel Pavel Svoboda.

Vstupenky bude možné zakoupit od 1. června 2021 online na webu Komorní filharmonie Pardubice nebo také v Turistickém informačním centru. S ohledem na platná vládní nařízení bude uvolněno do prodeje pouze 50 % kapacity sálu a na místo obvyklých tří závěrečných koncertů budou odehrány pouze dva. Pro vpuštění do sálu bude třeba splnění jedné z podmínek: 1) předložení COVID PASSU, 2) předložení dokumentu o provedení antigenního testu s negativním výsledkem ne starším 72 hodin (popřípadě PCR testu ne starším 7 dní), 3) předložení certifikátu o provedené vakcinaci proti Covid-19 starší 14 dní od ukončení očkování, a nutné bude samozřejmě i použití roušky či respirátoru na ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu v uzavřených prostorách.

S ohledem na přetrvávající epidemiologická opatření, jež ovlivní minimálně ještě podzimní část sezony, výjimečně neproběhne nový prodej abonmá. V předprodeji bude možné zakoupit jednotlivé vstupenky na konkrétní koncerty dle aktuálně platných opatření v kultuře.  Abonenti přesto o svá místa nepřijdou a mají je rezervována pro příští předprodej, jakmile to situace umožní. Nová koncertní sezona bude zveřejněna koncem června.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments