Brněnští diváci opět vybírají své oblíbené umělce

Cenu diváka předává v Brně tamní velmi aktivní Klub přátel opery a baletu od roku 2002. Původní symbol ankety vytvořila výtvarnice a bývalá členka baletního souboru Alexandra Kubalová, od roku 2003 nese soška název DIVA. Vítězové letošního, již sedmého ročníku ankety, stejně jako i diváci se teď mohou těšit na překvapení: Cena DIVA bude totiž předána v nové podobě, a to již příští pondělí, 8.března 2010 v Janáčkově divadle.


Nejen členové pražského, zdá se že již dlouho spícího Kruhu přátel opery Národního divadla, ale i další návštěvníci Zlaté kapličky mohou Brnu jen závidět. Při slavnostním galavečeru (za symbolické vstupné!) vystoupí řada zdaleka nejen v moravské metropoli známých tváří: sólisté a stálí hosté brněnské opery Csilla Boross, Pavla Vykopalová, Jana Wallingerová, Tereza Merklová, Andrea Priechodská, Daniela Straková-Šedrlová, Roman Janál a Peter Berger, z baletu pak Jana Přibylová, Andrea Smejkalová, Eva Šeneklová, Markéta Habalová, Jan Fousek a Michal Pimek.


Na programu galavečera budou scény z oper a baletů, které brněnské Národní divadlo má nebo ještě nedávno mělo na repertoáru, mimo jiné z Čajkovského Eugena Oněgina, Verdiho Macbetha, Prokofjevova Romea a Julie, Chačaturjanova Spartaka, Ščedrinovy Carmen, Verdiho Traviaty, Boitova Mefistofela či Fridova Deníku Anny Frankové.


Vyhlášení výsledků divácké ankety o nejúspěšnější umělkyně, umělce a inscenace operního a baletního souboru bude předcházet autogramiáda. Zatím posledními, loňskými vítězi se stali v kategorii nejlepší sólista opery mezzosopranistka Jana Wallingerová (náš loňský rozhovor s ní najdete zde) a barytonista Vladimír Chmelo, nejoblíbenější operní inscenací se stalo spojení oper Gianni Schicchi Giacoma Pucciniho a Komedianti Ruggera Leoncavalla v režii Ondřeje Havelky. V baletní kategorii zvítězila inscenace Chačaturjanova Spartaka, mezi sólisty se nejvíce líbili Jana Přibylová a Jan Fousek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat