Brněnští diváci opět vybírají své oblíbené umělce

Cenu diváka předává v Brně tamní velmi aktivní Klub přátel opery a baletu od roku 2002. Původní symbol ankety vytvořila výtvarnice a bývalá členka baletního souboru Alexandra Kubalová, od roku 2003 nese soška název DIVA. Vítězové letošního, již sedmého ročníku ankety, stejně jako i diváci se teď mohou těšit na překvapení: Cena DIVA bude totiž předána v nové podobě, a to již příští pondělí, 8.března 2010 v Janáčkově divadle.

Reklama


Nejen členové pražského, zdá se že již dlouho spícího Kruhu přátel opery Národního divadla, ale i další návštěvníci Zlaté kapličky mohou Brnu jen závidět. Při slavnostním galavečeru (za symbolické vstupné!) vystoupí řada zdaleka nejen v moravské metropoli známých tváří: sólisté a stálí hosté brněnské opery Csilla Boross, Pavla Vykopalová, Jana Wallingerová, Tereza Merklová, Andrea Priechodská, Daniela Straková-Šedrlová, Roman Janál a Peter Berger, z baletu pak Jana Přibylová, Andrea Smejkalová, Eva Šeneklová, Markéta Habalová, Jan Fousek a Michal Pimek.


Na programu galavečera budou scény z oper a baletů, které brněnské Národní divadlo má nebo ještě nedávno mělo na repertoáru, mimo jiné z Čajkovského Eugena Oněgina, Verdiho Macbetha, Prokofjevova Romea a Julie, Chačaturjanova Spartaka, Ščedrinovy Carmen, Verdiho Traviaty, Boitova Mefistofela či Fridova Deníku Anny Frankové.


Vyhlášení výsledků divácké ankety o nejúspěšnější umělkyně, umělce a inscenace operního a baletního souboru bude předcházet autogramiáda. Zatím posledními, loňskými vítězi se stali v kategorii nejlepší sólista opery mezzosopranistka Jana Wallingerová (náš loňský rozhovor s ní najdete zde) a barytonista Vladimír Chmelo, nejoblíbenější operní inscenací se stalo spojení oper Gianni Schicchi Giacoma Pucciniho a Komedianti Ruggera Leoncavalla v režii Ondřeje Havelky. V baletní kategorii zvítězila inscenace Chačaturjanova Spartaka, mezi sólisty se nejvíce líbili Jana Přibylová a Jan Fousek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na