Brněnští pořadatelé se snaží najít náhradní termíny

Pořadatelé koncertů, které se měly v Brně konat v příštích 14 dnech, se snaží najít náhradní termíny. Doufají, že aktuální vládní opatření proti šíření koronaviru v kultuře nepotrvají tak dlouho jako na jaře. Některé koncerty se překládaly nejprve z jara na podzim, nyní je nutné znovu domlouvat jiný termín.
Filharmonie Brno, Dennis Russell Davies (foto Štěpán Plucar)

Filharmonie Brno odehraje poslední domácí koncert před pauzou v neděli v rámci festivalu Janáček Brno, který už dříve musel část koncertů zrušit, odložit na později nebo změnit program, nyní se musí vypořádat s novými opatřeními.

Náhradní termíny hledají filharmonici pro zahajovací koncert cyklu Jazz & World Music a první koncert Rodinného abonmá. Vstupenky zůstávají v platnosti.„Ruší se samozřejmě všechny dětské i dospělé edukační aktivity, stejně jako koncerty pro školky a školy,“ uvedla mluvčí filharmonie Kateřina Konečná.

Sešlo i z části zahraničních vystoupení filharmonie. „Ve hře zůstává naše hostování na prestižním hudebním festivalu v Salcburku, kam bychom měli odjet ve středu a odehrát tam tři koncerty. Stále zkoušíme a doufáme, že tam pojedeme,“ řekla Konečná.

Festival Janáček Brno probíhá online. V neděli 11. října od 11 hodin se můžeme těšit na živý přenos koncertu komorního ansámblu Pavel Haas Quartet. Na programu je Bohuslav Martinů, Leoš Janáček a Antonín Dvořák. Festival nám 12. října dále nabídne od 19 hodin záznam Dokument Janáček Brno 2016 a 14. října od 19 hodin záznam Dokument Janáček Brno 2018.

Organizátorům brněnského JazzFestu, přední žánrové přehlídky ve střední Evropě, se za celý letošní rok podařilo uskutečnit jen tři koncerty. Nyní musí překládat další čtyři brněnské akce plánované na příští dva týdny, včetně koncertu k 80. výročí Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma s hostem Danem Bártou. Podle mluvčího Radka Babičky zatím festivalu pomáhá jeho věrné publikum, které nevrací dříve zakoupené vstupenky a čeká na nové termíny. „To nás zatím drží nad vodou,“ řekl Babička.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments