Brno Contemporary Orchestra zakončí pandemickou sezonu koncertem na břehu Svratky

Brno Contemporary Orchestra nečekaným happeningem uzavírá nečíslovanou „covidovou“ koncertní sezónu 2020-21. Na konec školního roku 30. června provede rozverný koncert na novodobé promenádě na břehu řeky Svratky v altánu u Pavilonu Anthropos.

Brno Contemporary Orchestra (foto Jan Prokopius)

U břehu Svratky zazní znovu úspěšná „nová Vltava“, a pro všechny Šárky, které mají ten den svátek, „nová Šárka“, obě skladby z roku 2018 uvedené jako „nová Má vlast“ podle Bedřicha Smetany. Pro děti tu bude hravá Kuchyňská revue Bohuslava Martinů a mnoho dalšího.

„V dnešní skoro postpadnemické společnosti (tedy, že jsme si na pandemii už skoro zvykli) se nechodí promenovat, ale flexit. Obé tak nějak souvisí s chlubením, jenom se krapet proměnila místa prezentace a sebeprezentace. A tak, když městská korza zejí prázdnotou, začalo se korzovat, promentovat, flexit – prostě předvádět svůj skvělý outfit – v parcích a na cyklostezkách, na novodobých promenádách. Na jedné z nich jsme se rozhodli pro děti a rodiče uspořádat štýlko outdoor a vlastně i cool koncert,“ vysvětluje dramaturg Viktor Pantůček.

„Jsem hrozně rád, že Viktor přišel s nápadem, uspořádat ještě nějaký koncert na konec naší letošní neexistující sezony. Vše se podařilo velmi rychle zorganizovat a dokonce najít umělce, kteří by s námi na tomto projektu spolupracovali – členy Divadla Polárka, výtvarnice pro program pro děti, a také profesionálního herce pro roli politického řečníka v Kagelově skladbě Tribun slovenského divadelního a filmového herce, někdejšího politika (v 90 letech ministr zahraničních věcí Slovenska i místopředseda slovenské vlády) Milana Kňažka, který byl mimo jiné v roce 1992 společně s tehdejšími premiéry ve vile Tugendhat, kde se rozdělovalo Československo. Na tuto spolupráci se velmi těším,“ dodal dirigent Pavel Šnajdr.

Divoká Šárka v Brně
30. června 2021 od 17:00 v altánu za pavilonem Anthropos

Program:
Bohuslav Martinů: Kuchyňská revue, jazzový balet o jednom dějství

Marek Piaček: Aqua Mater z cyklu Má vlast podle Bedřicha Smetany
Mauricio Kagel: Der Tribun (Tribun) pro politického řečníka, nahrávku vášnivého davu a pochodový orchestr; překlad a přebásnění: Jan Trna
Miloš Štědroň: Šárka z cyklu Má vlast podle Bedřicha Smetany
Petr Kofroň: Imaginární symfonie

Brno Contemporary Orchestra
Dirigent: Pavel Šnajdr
Politický řečník v Tribunovi: Milan Kňažko
Divadlo DIP
Tvořivý program pro děti během koncertu zajišťují Michaela Gerichová, Barbora Slivová, Nikola Virglerová

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments