Broumovský festival si připravil speciální koncert za svitu svíček

Na pátek a sobotu 27. a 28. srpna připravil festival Za poklady Broumovska bohatý program, jehož vrcholem bude speciální páteční Bachovská noc za svitu svíček s violoncellistou Jiřím Bártou a sobotní koncert Epoque Quartet a Dua Siempre Nuevo. Ten ukončí letní hudební pouť po kostelích broumovské skupiny. Součástí doprovodného programu budou kytarové koncerty Alexandra Glize, prohlídky kláštera spojené s minikoncerty Tria Braunensis.
Jiří Bárta (zdroj Jiří Šourek)
Jiří Bárta (zdroj Jiří Šourek)

Doprovodný program festivalu Za poklady Broumovska odstartuje prohlídkami broumovského kláštera spojenými s minikoncerty broumovského souboru Trio Braunensis. Prohlídky jsou připravené na pátek a sobotu od 10:00 a 14:00 hodin. Klášterní zahradu i kavárnu Dientzenhofer oživí v pátek a sobotu koncerty francouzského kytaristy Alexandra Glize.

Páteční celodenní program vyvrcholí speciálním nočním koncertem v klášterním kostele sv. Vojtěcha. Bachovská noc za svitu svíček přivítá od 21:00 hodin rezidenčního umělce festivalu, violoncellistu Jiřího Bártu, který uvede v sólovém recitálu výběr suit pro sólové violoncello Johanna Sebastiana Bacha.

Sobota 28. srpna pak bude v broumovském kostele sv. Petra a Pavla patřit souborům Epoque Quartet a Duo Siempre Nuevo. Závěrečný koncert festivalu v broumovských kostelích zakončí v soudobě laděném programu téma léta, připomene Dvořákovo výročí a uvede také kompozici rezidenčního skladatele festivalu Tomáše Illeho. Převážně moderní repertoár zahrnuje originální kompozice i úpravy pro smyčcové kvarteto a dvě kytary. Duchovní prostor kostela sv. Petra a Pavla zaplní kromě skladeb českých autorů Martina Brunnera, Petra Wajsara a Štěpána Raka i Piazzollova Ave Maria.

Více informací o programu a vstupném mohou najít zájemci na stránkách festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments